ساختمان جدید شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم به بهره‌برداری رسید

بوشهر- ایرنا- هم‌زمان با دهمین روز دهه مبارک فجر و با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ساختمان جدید شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر شامگاه دوشنبه در آئین افتتاح ساختمان جدید شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم گفت: این ساختمان در سه‌طبقه و با زیربنای یکهزار و ۲۰۰ مترمربع  دارای بخش‌های مختلف ستادی شامل اداری و پشتیبانی، فنی و بهداشتی، حوزه ریاست و همچنین سالن آمفی‌تئاتر است.

سعید کشمیری با اشاره به اعتبار هزینه شده برای ساخت و تجهیز ساختمان جدید شبکه بهداشت و درمان اضافه کرد: برای احداث و تجهیز این ساختمان مبلغ ۵۴ میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی هزینه شده است.

وی یادآورشد: در دهه مبارک فجر امسال ۱۴ پروژه عمرانی بهداشتی در استان بوشهر شامل سه ساختمان شبکه بهداشت و درمان در شهرهای برازجان، دیر و جم هر کدام با ۵۴ میلیارد ریال، احداث چهار خانه بهداشت، سه پایگاه اورژانس ۱۱۵، ۲ مرکز خدمات جامع سلامت و ۲ واحد پانسیون پزشکان به ارزش ۳۶۰ میلیارد ریال بهره‌برداری شد.

کشمیری اضافه کرد: براساس تفاهم‌نامه منعقد شده بین استانداری و وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی در پنج سال گذشته امروز بیش از ۱۶۰ باب از مراکز و خانه‌های بهداشتی استان بوشهر بازسازی شده است.

وی افزود: با نوسازی مراکز و خانه‌های بهداشت استان بوشهر امروز میانگین سال ساخت این مراکز از ۲۵ سال به ۱۰ تا ۱۲ سال رسیده است.

کشمیری با اشاره به مسائل و مشکلات بهداشتی و سلامت حوزه جنوب استان بوشهرگفت:وجود آلاینده‌ها از جمله مشکلات مناطق جنوب این استان است با توجه به اینکه در این بخش مصوبه خوبی تنظیم و به دولت ارائه شده انتظار می‌رود با اجرای آن از حجم آلاینده‌های منطقه کاسته شود.

وی اضافه کرد: تلاش شده مسائل و مشکلات بهداشتی هر یک از شهرستان‌های استان دسته بندی و مورد بحث و بررسی و رسیدگی قرار گیرد.

فرماندار جم گفت: این شهرستان دارای ۲ بخش و چهار شهر و ۱۱۴ روستا و آبادی است و یک سوم جمعیت آن مربوط به خانواده های نفت و گاز و پتروشیمی است.

محمد حسینی افزود: از مجموع ۹۱ میلیارد تومان پروژه افتتاح شده به مناسبت دهه مبارک فجر در شهرستان جم یک سوم مربوط به بهداشت و درمان است.  

وی بر ضرورت تامین نیروی متخصص و نیازمندیهای بیمارستان صنعت نفت با همکاری دانشگاه علوم پزشکی، استقرار اورژانس در بخش ریز و احداث ساختمان اورژانس ۱۱۵ شهری را از جمله نیازهای بهداشتی شهرستان جم عنوان کرد.

حسینی بیان کرد: شورای برنامه ریزی شهرستان جم آمادگی دارد در تامین زیرساخت‌های بهداشتی با تامین ۵۰ درصد اعتبارات مشارکت داشته باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =