رقابت قرآنی ۱۱۰ دانش‌آموز با نیاز ویژه خراسان شمالی در اسفراین 

بجنورد - ایرنا- پانزدهمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزان با نیازهای ویژه خراسان شمالی با حضور ۱۱۰ دانش‌آموز دختر و پسر در دارالقرآن این استان، اسفراین برگزار شد.

رییس آموزش و پرورش استثنایی خراسان شمالی دوشنبه شب در حاشیه این مراسم که با عنوان طرح «مشکات» برگزار شد، به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این مسابقات در ۷ رشته قرائت قرآن، احکام، اذان، انشای نماز، نهج البلاغه، صحیفه سجادیه و مداحی، به صورت کتبی و عملی با حضور ۶۰ پسر و ۵۰ دختر در مقاطع متوسطه اول و دوم برگزار شد.

علی متقیان افزود: در این مسابقات دانش آموزان در گروههای آسیب دیده شنوایی، بینایی، ذهنی و جسمی و حرکتی حضور دارند.

وی گفت: آموزش صحیح و گسترش مفاهیم دینی، ترویج فضایل اخلاقی و تقویت انس با قرآن در بین دانش آموزان با نیازهای ویژه از اهداف برگرای این مسابقات است.

وی با بیان اینکه برگزیدگان این مسابقات به مرحله کشوری این رقابت ها که تابستان سال آینده برگزار می شود، اعزام می شوند،  افزود: سال گذشته دانش آموزان با نیازهای ویژه استان موفق به کشب مقام اول کشوری رشته قرائت قرآن در بخش دختران و مقام سوم کشوری انشای نماز پسران شده بودند.

سه هزار و ۳۸۷ دانش آموز زیر پوشش آموزش و پرورش استثنایی خراسان شمالی هستند.  

شهرستان ۱۲۰ هزار نفری اسفراین در ۶۰ کیلومتری جنوب شرقی بجنورد، به دلیل کثرت برگزاری محافل قرآنی و تربیت قاریان و حافظان قرآن به دارالقرآن خراسان شمالی شهره شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =