۲۱ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۲۱:۴۵
کد خبرنگار: 2110
کد خبر: 83669957
۰ نفر

برچسب‌ها

محموله زغال قاچاق در مریوان توقیف شد

سنندج - ایرنا - رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مریوان از کشف و توقیف یک محموله زغال قاچاق به وزن تقریبی ۲ هزار و ۸۰۰ کیلوگرم از یک دستگاه وانت تویوتا خبر داد.

شاهرخ محمودی عصر دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در پی گزارش همیاران طبیعت مبنی بر تردد یکدستگاه وانت تویوتا حامل زغال چوب در محور ارتباطی حوزه گاران نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی به همراه ماموران پلیس آگاهی به محل اعزام شدند.

وی اضافه کرد: ماموران با مشاهده خودروی وانت دستور توقف داده و در بازرسی از آن ۷۰ کیسه زغال قاچاق به وزن ۲ هزار و ۸۰۰ کیلوگرم که از قطع و سوزاندن چوب درختان جنگلی منطقه تولید شده و روانه بازار بود، کشف و ضبط شد.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مریوان یادآور شد: خودروی توقیف شده همراه با محموله به محوطه اداره منابع طبیعی منتقل و پرونده آن پس از تکمیل مراحل اداری برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی ارسال می‌شود.

وی اضافه کرد: در سال جاری اجرای طرح های ضربتی مبارزه با قاچاق زغال و چوب درختان جنگلی و همچنین حضور یگان های حفاظتی و استفاده از توان و مشارکت مردم و دوستداران مناطع طبیعی در حفاظت از عرصه ها از مهمترین عوامل مبارزه با قاچاقچیان چوب و زغال در این شهرستان است.

محمودی ضمن هشدار جدی به متخلفان و قاچاقچیان چوب و زغال افزود: در برخورد با سودجویان و کسانی که برای تهیه زغال با قطع درختان جنگلی اقدام به تخریب عرصه‌های جنگلی می‌کنند قاطعانه برخورد خواهد شد و اشد مجازات از سوی مراجع قضایی در انتظار آنان است.

وی حفاظت از منابع طبیعی را وظیفه‌ای همگانی دانست و تاکید کرد: مردم فهیم و طبیعت دوست، گزارش قطع درختان جنگلی، زغال گیری از درختان جنگلی و هرگونه تخریب و تصرف اراضی ملی را به واحد حفاظت پاسگاه ویژه اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مریوان اطلاع دهند تا در اسرع وقت بررسی شود که با این اقدامات با همیاری هم گامی سبز برای حفاظت از این امانت الهی برداریم.

از مساحت ۲ میلیون و ۹۳۷ هزار هکتاری استان کردستان، بیش از ۶۰ درصد آن شامل یک میلیون و ۵۸۷ هزار هکتار آن را مراتع و جنگل تشکیل می‌دهد.

از مجموع ۱۹۳ هزار هکتار از اراضی ملی شهرستان مریوان ۹۷ هزار هکتار آن را جنگل و ۹۶ هزار هکتار مراتع را تشکیل می‌دهد، شهرستان مرزی مریوان با ۱۵۳ هزار نفر جمعیت در فاصله ۱۲۰ کیلومتری از سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =