گرامیداشت شهدای انقلاب و شهید سلیمانی در امامزاده سید ناصرالدین (ع)

تهران- ایرنا- یاد شهدای پیروزی انقلاب اسلامی دوران دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم در آستانه اربعین سردار شهید سلیمانی در دهه مبارک فجر در آستان مقدس امامزاده سید ناصرالدین (ع) گرامی داشته شد.

خانواده شهدا و ایثارگران در آستان مقدس امامزاده سید ناصرالدین (ع) دوشنبه شب و در شب سالروز پیروزی انقلاب اسلامی چهل و یکمین جشن خود را همزمان با ایام اربعین شهید سردار سلیمانی برپا داشتند.
در این مراسم از خانواده شهدای انقلاب اسلامی تجلیل شد و از سوی آستان مقدس امامزاده سید ناصرالدین (ع)  هدایایی به رسم یادبود به مادر شهید مجید فتاحی برادر شهید حمید شیخوند و محمد علی شادلو و محمد محمدی خلص به عنوان شهدای انقلاب اهدا گردید.   
این مراسم توسط  هیات خانواده شهدا مستقر در آستانه مبارک که ۶۰ شهید را به اتقلاب اسلامی تقدیم کردند در سنوات گذشته نیز انجام گرفته است.
هیات خانواده شهدا در زمان جنگ تحمیلی در دو مکان سنگرهای مقاومت در خط مقدم جبهه و همزمان در این مکان مقدس برگزار گردیده و با پایان سالهای دفاع مقدس این مراسم با حضور چشمگیر رزمندگان جانبازان و خانواده معظم شهدا ادامه دارد.
امامزاده سیدناصرالدین (ع) شجره نامه و سلسله اش به نقل از مرحوم حضرت آیت الله عظمی مرعشی نجفی (ره) که صاحب علم انساب بوده اند این گونه ذکر شده است: سید ناصرالدین بن سید احمد بن سلطانعلی بن محمد بن علی امام باقر (ع) می باشد. سیدسلطانعلی همان امام زاده مدفون در اردهال است که فرزند بلافصل امام پنجم(ع) می باشد. مدفن سید احمد (ع) پدر بزرگوار سید ناصرالدین (ع) نیز در اصفهان قرار دارد. طبق نقل آیت الله مرعشی نجفی (ره) عمده سادات طالقان از جمله سید ابوالحسن و سید محی الدین طالقانی به حضرت سیدناصرالدین(ع) می رسند. بقعه این امامزاده در خیابان خیام روبروی بازار تهران واقع شده است.
در این مراسم حجت الاسلام علم الهدی درباره مقام شهدا سخنانی بیان کرد و مداحان اهل بیت با روضه خوانی و سر دادن شعارهای انقلابی سالروز پیروزی انقلاب اسلامی را گرامی داشتند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =