۲۱ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۲۲:۵۹
کد خبرنگار: 2065
کد خبر: 83669949
۰ نفر

برچسب‌ها

۸۵ طرح در قوچان به بهره‌برداری رسید

مشهد- ایرنا- فرماندار قوچان گفت: طی دهه فجر ۸۵ طرح عمرانی و اقتصادی با هزینه ۴۱۰ میلیارد ریال در این شهرستان به بهره‌برداری رسید.

هادی رجایی نیا دوشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این مدت اجرای ۱۵ طرح نیز با اعتبار یک هزار و ۵۰۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال آغاز شد.

وی ادامه داد: توسعه شبکه های آب، برق و گاز، مسکن محرومین، واحدهای تولیدی دامی و کشاورزی، آبیاری تحت فشار و کم فشار، واحدهای آموزشی و بهداشتی، نیروگاه ۳۰ کیلوواتی اوقاف از عمده ترین طرح‌های بهره‌برداری شده و بوستان، دریاچه مصنوعی، مرکز آموزش صنایع دستی، توسعه و عمران روستایی و گود کشتی نیز از مهمترین طرح‌های آغاز شده طی دهه فجر بود. 

وی افتتاح پروژه آبیاری تحت فشار و کم فشار روستای کلاته بلوریان را موجب بهره‌مندی ۱۴ بهره‌بردار این روستا در ۱۱.۲ هکتار دانست و گفت: هزینه این پروژه ۷۰۵ میلیون ریال است که ۵۰۵ میلیون ریال آن ازطریق کمک بلاعوض دولت و ۲۰۰ میلیون ریال ازطریق خودیاری مردم تامین شده است.

فرماندار قوچان با اشاره به افتتاح گاوداری شیری در این شهرستان افزود: این واحد بخشی از فاز ۲ مجتمع دامپروری بهار خبوشان است که ظرفیت ۲۰ راس دام سنگین مولد و ۴۱ راس گاو دارد و با دریافت ۴۵ میلیارد ریال تسهیلات و اشتغالزایی برای ۶ نفر به بهره‌برداری رسید.

وی ادامه داد: مرکز خدمات جامع سلامت سیدالشهدا (ع) نیز با هزینه هفت میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال و زیربنای ۵۲۵ مترمربع افتتاح شد که ۱۵ هزار نفر را زیرپوشش خدمات درمانی و بهداشتی قرار می‌دهد.

وی گفت: ۲۴ باب مغازه در مجتمع تجاری تلاشگران با هزینه ۲۰ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال، ۲ مدرسه ۲ کلاسه شهدای فیلاب و شهید جمشید الماسی در روستای گل میم با هزینه ۶ میلیارد ریال، سالن ورزشی قوچان عتیق و یک واحد مسکونی کمیته امداد با هزینه ۲۵۰ میلون ریال از دیگر پروژه‌های افتتاح شده طی دهه فجر در قوچان است.

رجایی نیا افزود: شبستان سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در مقبره امامزاده سلطان ابراهیم با مساحت ۱۶۵ مترمربع و هزینه چهار میلیارد ریال، محوطه سازی و زیباسازی آرامستان ثامن الحجج (ع) در این مقبره با مساحت ۲۰۰ مترمربع و هزینه ۵۰۰ میلیون ریال، نیروگاه خورشیدی ۳۰ کیلوواتی متصل به شبکه میقات الرضا (ع) با هزینه سه میلیارد ریال، خانه عالم و دفتر هیات امنای مقبره امامزاده جعفر با مساحت ۲۰۰ مترمربع و هزینه ۳۰۰ میلیون ریال و محوطه سازی مقبره امامزاده عبدالرحمان با مساحت ۲ هزار و ۵۰۰ مترمربع و هزینه ۷۰۰ میلیون ریال نیز طی این دهه به بهره‌برداری رسید. 

وی ادامه داد: علاوه برآن ساخت واحد تولید انواع کاغذ بسته بندی در شهرک صنعتی شماره ۲ این شهرستان با ظرفیت تولید ۱۰۰ هزار تن در سال و سرمایه‌گذاری یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال برای اشتغال ۱۵۰ نفر به صورت مستقیم آغاز شد.

وی گفت: همچنین احداث ساختمان مرکز آموزش صنایع دستی قوچان به مساحت ۴۰۰ مترمربع، زیربنای ۲۵۰ مترمربع و اعتبار هشت میلیارد و ۱۷۰ میلیون ریال و آموزشگاه ۶ کلاسه روستای شفیع با اعتبار ۱۳ میلیارد ریال طی دهه فجر آغاز شد. 

شهرستان ۱۸۰ هزار نفری قوچان در ۱۳۷ کیلومتری شمال غربی مشهد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =