ارتفاع برف در مسیر اسالم - خلخال به بیش از ۱.۵ متر رسید

رشت- ایرنا- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان با اشاره به بارش برف در محورهای استان گفت: ارتفاع بارش برف در مسیر اسالم- خلخال به بیش از یک و نیم متر رسید.

محمد رضا نازک کار دوشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : همچنین ارتفاع برف در مسیرهای پونل- خلخال از توابع شهرستان رضوانشهر ۷۰- ۸۰ سانتی متر، بهارستان- اقاچای از توابع آستارا ۷۰ سانتی متر و گیلوان از توابع شهرستان ماسال ۶۰- ۷۰ سانتیمتر رسیده است.

وی عنوان کرد: همچنین مسیر بلوردکان- خصیب دشت ۶۰ سانتیمتر، امامزاده ابراهیم شفت و قوشه لانه رودبار  ۵۰ سانتیمتر، ماسوله و صومعه سرا ۴۰ تا ۵۰ سانتیمتر، فومن ۲۰-۳۰ سانتیمتر و رشت ۳۰ سانتیمتر گزارش شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان گفت: در حال حاضر محور آستارا - اردبیل بدلیل کولاک شدید بسته شده است و  در گردنه کوهین محور رشت- قزوین کولاک شدید اما راه باز است.

وی با اشاره به اینکه باز نگه داشتن راههای شریانی و اصلی اولویت سازمان راهداری است، افزود: راهداران بی وقفه تلاش می کنند تا با وجود بارش شدید برف راه های شریانی و اصلی استان را باز نگاه دارند.

نازک کار از مردم خواست تا از  تردد غیر ضروری در این شرایط جوی در راههای استان بپرهیزند و در صورت تردد، زنجیرچرخ به همراه داشته باشند.

۵۱۷ نیروی راهدار  در قالب ۵۳ اکیپ راهداری با ۳۲۱ دستگاه ماشین آلات سبک، سنگین و نیمه سنگین در راههای استان مستقر هستند.

بارش برف در استان در مناطق غربی تا سه شنبه (فردا ظهر) و در نواحی مرکزی و شرقی استان تا فردا شب ادامه دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =