حزب ندا، با تمام توان در انتخابات شرکت می‌کند

تهران - ایرنا - عضو شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان با بیان اینکه نسبت به شیوه و مقدمات برگزاری انتخابات انتقاداتی داریم، گفت: حزب ندا بیانیه‌ای منتشر کرد مبنی بر اینکه با تمام توان در انتخابات شرکت می‌کند.

«سعید نورمحمدی» روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا با بیان اینکه در جریان اصلاحات هیچ لیستی بستهد نشده است، اظهار کرد: اسامی که در رسانه ها تحت عنوان ائتلاف اصلاح‌طلبان به چشم می خورد، گزینه‌های بالقوه‌ای هستند که قابلیت قرار گرفتن در یک فهرست انتخاباتی را دارند، به همین دلیل با استفاده از  گمانه‌های انتخاباتی اقدام به انتشار می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه هیچ لیست حزبی و گروهی توسط ائتلافی از احزاب جریان اصلاحات نهایی نشده است، عنوان کرد: گفته می شد که این ائتلاف ابتدا توسط آقای راه‌چمنی دبیرکل حزب وحدت و همکاری ملی ارائه شده است که او این موضوع را تکذیب کرد.

نورمحمدی خاطرنشان کرد: حزب ندای ایرانیان بر اساس مرامنامه خود، مشارکت در انتخابات را به عنوان یک اصل تغییر ناپذیر می داند و در عین حال استفاده از ظرفیت‌های قانونی را به عنوان یکی از اصول و مطالبات خود می داند.

وی با بیان اینکه نسبت به شیوه و مقدمات برگزاری انتخابات انتقاداتی داریم، یادآور شد: حزب ندا بیانیه ‌ای منتشر کرد مبنی بر اینکه با تمام توان در انتخابات شرکت می‌کند.

این فعال اصلاح طلب در پاسخ به این پرسش که این احتمال وجود دارد که در روزهای منتهی به انتخابات، جریان اصلاحات در خصوص ائتلاف و لیست واحد به جمع‌بندی برسد، عنوان کرد: اگر بررسی صلاحیت‌ها از سوی نهاد نظارتی مورد تجدید نظر قرار گیرد، و چهره‌ها و شخصیت‌های مطرحی مثل علی مطهری بر عرصه انتخابات بازگردند، ممکن است شورای عالی سیاست‌گذاری تصمیمی جدید و به تناسب شرایط اتخاذ کند.

نورمحمدی ادامه داد: در این شرایط تنها سیاستی که در جریان اصلاحات محتمل است ارائه لیست توسط احزاب با هویت مستقل حزبی یا جمع شدن و ائتلاف چند حزب و ارائه لیست مشترک است ولی این به معنای لیست اصلاحات نیست.

وی در واکنش به اینکه با وجود تصمیم شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان مبنی بر عدم ارائه لیست در تهران چرا دبیرکل حزب مردم سالاری به عنوان رییس دوره‌ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات، در خواست ارائه لیست توسط آن شورا را داده است، افزود: این یک درخواست است و از حقوق احزاب است چنین سیاستی را برگزینند، کما اینکه حزب ندای ایرانیان نیز در جلسه شورای عالی نظرش بر ارائه لیست مشترک و واحد بود.

عضو شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان با بیان اینکه ما از ابتدا خواهان رسیدن به ائتلاف و لیست بودیم، خاطرنشان کرد: نظر ما در شورا رای نیاورد و طبیعتا باید پیروی کنیم، ضمن اینکه نباید مانع اتخاذ تصمیم مستقل از سوی احزاب عضو شویم زیرا مصوبه شورای عالی سیاستگذاری هم این اجازه را به احزاب داده است.

این فعال اصلاح‌طلب گفت: محمدرضا عارف رییس شورای سیاستگذاری اصلاح‌طلبان نیز نظرش بر ارائه لیست در تهران است ولی نظر او و چند حزب دیگر از جمله ندای ایرانیان و مردم سالاری رای نیاورد و این گویای فضای دموکراتیک در جریان اصلاحات است.

وی در این باره که جریان اصلاحات در انتخابات پیش رو چقدر احتمال رای آوری دارد، اظهار کرد: ما همیشه احتمال شکست را پیش‌بینی کرده‌ایم و یکی از دلایل احتمال شکست اصلاح طلبان در این انتخابات انتقاد مردم از عملکرد کلی ساختار سیاسی است و همچنین در خصوص جایگاه و تاثیرگذاری مجلس تردید دارند.

نورمحمدی ادامه داد: بخشی از عدم استقبال مردم به خود جریان اصلاحات برمی‌گردد، برخی از دوستان فکر می‌کنند عامل همه مشکلات جریان رقیب است ولی من بر این عقیده ام که ما اصلاح طلبان هم در وجود آمدن این شرایط تقصیر داریم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =