ندای الله اکبر در آسمان آذربایجان‌غربی طنین‌انداز شد

ارومیه- ایرنا- فریادهای الله اکبر مردم آذربایجان‌غربی همزمان با چهل و یکمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در شب ۲۲ بهمن ماه، یاد روزها و شب های پیروزی انقلاب را زنده کرد.

به گزارش خبرنگاران ایرنا از شهرستان‌های مختلف آذربایجان‌غربی، مردم انقلابی شهرها و روستاهای استان راس ساعت ۲۱ همزمان با سراسر کشور با حضور در پشت بام منازل، مجتمع‌های مسکونی، مساجد، حسینیه‌ها، پایگاه‌های مقاومت بسیج و میادین شهری و روستایی به یاد روزهای انقلاب ندای ایستادگی و پایداری «الله اکبر» سر دادند.

همزمان با سردادن ندای الله اکبر، آیین نورافشانی در میادین مختلف شهرهای آذربایجان‌غربی ازجمله ارومیه انجام شد و مردم این استان آغاز چهل و دومین بهار انقلاب شکوهمند اسلامی را جشن گرفتند.

طبق آیینی که از سال ۱۳۵۷ به رسم مردم تبدیل شده است، همه مردم ایران در شب بیست و دوم بهمن ماه ندای روحانی الله اکبر را به شکرانه نعمت نظام مقدس جمهوری اسلامی سر می‌دهند.

در روزهای پایانی عمر رژیم ستمشاهی، مردم ایران که روزها علیه رژیم پهلوی راهپیمایی کرده بودند، شب‌ها نیز در پشت بام خانه‌ها حاضر می شدند و با ندای الله اکبر اعتراض خود را به اقدامات این رژیم اعلام می کردند.

امسال چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و نخستین دهه فجر گام دوم انقلاب است.

انقلاب شکوهمند اسلامی ایران در روز ۲۲ بهمن سال ۱۳۵۷ به رهبری امام خمینی (ره) به پیروزی رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =