وفاداری ملت به نظام وظیفه خدمتگزاری مسوولان را چند برابر می‌کند

سنندج - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: ملت وفاداری که در شرایط سخت در کنار نظام هستند و مشکلات اقتصادی را تحمل می‌کنند، وظیفه ما (مسوولان) را در خدمتگزاری به آنها چند برابر کرده است.

حسین خوش اقبال عصر دوشنبه در آیین بهره برداری از پروژه‌های آموزشی شهرستان بانه با اشاره به تحریم های ناعادلانه تحمیل شده بر کشورمان، اظهار داشت: در حال حاضر کشور در شرایط بسیار سختی قرار گرفته و سخت‌ترین تحریم‌های تاریخ بر ما تحمیل شده است.

وی با بیان اینکه مردم ولی نعمت ما هستند و حق انتخاب و اظهار نظر دارند و باید به نظر شان احترام بگذاریم، اضافه کرد: وجود کم و کاستی ها و محرومیت در کشور و مشکلات اقتصادی نباید مانعی در راه خدمت به مردم ایجاد کند و با همه توان باید برای رفع محرومیت با همکاری و مشارکت مردم تلاش کنیم.

خوش اقبال با اشاره به ضرورت حضور پرشور مردم در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن افزود: امام (ره) در روز ورود تاریخی شان به کشور در مزار شهدا به اهمیت نقش مردم در پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کردند و باید هر سال مردم همان نقش خود را با حضور در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن به نمایش بگذارند.

وی با بیان اینکه نظر مردم در تصمیم گیری و تصمیم سازی ها، پیروزی انقلاب و اعتماد به نظام مهمترین محور سخنان رهبر کبیر انقلاب در آن روز بود،  گفت: باید دولت و مردم طوری حرکت کنند که باعث عظمت و سربلندی جهان اسلام باشند.

خوش اقبال با اشاره به اجرای پروژه‌های خیر ساز در شهرستان بانه یادآور شد: اجرای چنین طرح‌هایی برای برخورداری نسل جوان از امکانات، توجه به نیازهای مناسب برای توسعه فرهنگی، رفع محرومیت و بیکاری بسیار موثر است.

وی تاکید کرد: اکنون ما به تفکر و اندیشه‌ای نیاز داریم که جاذبه داشته و مردم را به حضور در صحنه‌های نظام بکشاند و مقدمه مشارکت حداکثری در انتخابات باشد چون اگر مردم در تعیین سرنوشت خود دخالت نکنند دچار مشکل خواهیم شد و می‌دانیم مشارکت حداکثری مردم در انتخابات اقتدار نظام را بیشتر می‌کند.

در ادامه این مراسم سه واحد آموزشی با ۲۱ کلاس درس شامل مدرسه شاه حسینی، مدرسه غیر دولتی رویش و مدرسه کوخ شیخ الاسلام  به بهره برداری رسید.

رییس آموزش و پرورش بانه در آیین افتتاح پروژه های آموزشی گفت: مدرسه ۹ کلاسه شاه حسینی به همت خیر مدرسه ساز در چهار هزار و ۳۰۰ متر مربع زمین با یک هزار ۳۸۰ متر مربع زیربنای مفید و ۳۰ میلیارد ریال اعتبار احداث شده و ۴۳۰ دانش آموز در آن تحصیل می‌کنند.

رضا خضری افزود: مدرسه سه کلاسه کوخ شیخ الاسلام با اعتبار ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات بانک ملی به صورت خیر ساز احداث شده و مدرسه ۹ کلاسه رویش نیز در زمینی به مساحت ۳۰۰ متر مربع و اعیانی ۴۵۰ متر مربع با اعتبار ۱۴ میلیارد ریال توسط موسس ساخته شده است.

وی با اشاره به کمبود فضای آموزشی در شهرستان بانه گفت: جبران کمبود فضای آموزشی همت بیشتر مردم نیکوکار و خیرین مدرسه ساز را می طلبد چرا که هر سال به جمعیت دانش آموزی شهرستان اضافه می‌شود و ضریب بهره وری کلاس‌ها یک و ۹ دهم درصد است.

شهرستان مرزی بانه با ۱۵۸ هزار نفر جمعیت در ۲۷۰ کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =