اختتامیه سی‌و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر آغاز شد

تهران- ایرنا- سی‌و هشتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر با حضور سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از مسئولان فرهنگی و هنری و هنرمندان آغاز شد.

سی و هشتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر دوشنبه شب(هم اکنون) با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدمجتبی حسینی معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی و جمعی از مسئولان و هنرمندان و گروهای مختلف تئاتر داخلی و خارجی همراه با میهمانی از خارج از کشور در تالار وحدت تهران آغاز و امشب با معرفی و تجلیل از برگزیدگان این رویداد بزرگ هنری و بین المللی به کار خود پایان خواهد داد.

در این آیین دبیر این دوره از جشنواره با بیان اینکه رسم گزارش دادن در آیین اختتامیه از میان رفته است، اظهار داشت: با وجود کاتالوگ ها تمام گزارش ها در بخش های مختلف در دسترس عموم قرار دارد.
نادر برهانی مرند در ادامه قفط به چند تشکر از مسئولان، هنرمندانی که همراه بودند و نبودند، اهالی رسانه و همه همکاران اکتفا کرد.

بخش اول سه نمایش تقدیر شدند

در بخش اول علی اصغر جعفری مدیرعامل بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس از سه نمایش تقدیر کرد.
حسین مسافرآستانه برای نمایش برگشتن، رضا کرمی زاده برای نمایش دست‌هایم کو مم حسن، جواد صداقت و الهام ابنی برای نمایش کوچه مختار بود و ساسان بود و سیمین ، مهدی افضلی مدیرعامل بنیاد فرهنگی رودکی.

علیرضا تابش مدیرعامل فارابی، مسعود فروتن، اسماعیل خلج، ناصر آقایی، احترام برومند، ایوب آقاخانی، مهران رنجبر، حسین پارسایی، بهروز بقایی، کریم اکبری مبارکه، حسین مسافرآستانه، مهرداد رایانی مخصوص، حمید نیلی، سعید اسدی مدیر عامل تئاتر شهر، خیام وقار کاشانی، سیامک زمردی مطلق، مسعود دلخواه  از جمله حاضران در این آئین هستند.

سی و هشتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر در یک نگاه

سی و هشتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر به دبیری نادر برهانی مرند از روز پنجشنبه ۱۰ بهمن ماه فعالیت خود را آغاز کرده و امشب (۲۱ بهمن‌ماه 98) به کار خود پایان خواهد داد.

فراخوان این دوره از جشنواره تیرماه سال جاری منتشر شد که در متن آن آثار را در بخش های صحنه‌ای، نمایش‌های خیابانی، دیگرگونه‌های اجرایی، تئاتر ملل، مسابقه نمایشنامه‌نویسی، مسابقه و نمایشگاه عکس و پوستر تئاتر، کارگاه‌ها و نشست‌های تخصصی و بخش به علاوه فجر به صورت رقابتی و غیررقابتی به صورت تفکیک شده پذیرفت.

بر همین اساس آثار پذیرفته شده در بخش پوستر و عکس تئاتر در نمایشگاه لحظه قطعی از ۵ تا ۱۵ بهمن ماه سال جاری در خانه هنرمندان ایران برپا و ۵۹ عکس از ۴۹ عکاس و ۶۰ پوستر از ۳۵ طراح به نمایش گذاشته شد.

بعد از حواشی انصراف ها نیز از ۳۰ اثر بخش رقابتی ۲۲ نمایش و از ۲۷ اثر بخش غیررقابتی ۱۵ اجرا در جشنواره حضور داشتند.

همچنین از هفت اثر بخش بین الملل شش اثر اجرا داشت. در این میان دو اثر سردار پرچم دار و #همه همدردیم به بخش های نمایش های خیابانی و دیگرگونه های اجرایی و در بخش رادیو نمایش نیز یک اثر با عنوان سردار عشق به ۱۰ نمایش قبلی اضافه شدکه این سه نمایش جدید به گرامیداشت سردار شهید قاسم سلیمانی و جانباختگان سانحه هوایی (سقوط هواپیمای ایران- اوکراین) اختصاص داده شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =