فرماندار میبد: تخلفات انتخاباتی، رصد و برخورد می‌شود

یزد- ایرنا- فرماندار میبد گفت:هیئت‌های اجرایی و نظارت بر انتخابات میبد بدون هیچ‌گونه جانبداری و حمایت حزبی و صنفی فعالیت‌های انتخاباتی را رصد کرده و به صورتی قاطع با متخلفین برخورد می‌کنند.

حسین فلاح روز دوشنبه در نشست توجیهی اعضای شورای تامین و ستاد انتخابات میبد افزود: البته افراد در هر کسوت و مقامی هستند باید خود عملکرد خود را قضاوت کرده و عملی را که از نظر شرعی و عرفی زیبنده نیست و حق‌الناس محسوب می‌شود را انجام ندهند.

وی ادامه داد: از روز ۲۴ بهمن تبلیغات کاندیداهای مجلس شورای اسلامی آزاد است و قطعا دیدگاه‌ها و نظرات در ارتباط با عملکرد مسئولان مطرح می‌شود و به واقع  نقد کردن عملکردها اشکالی ندارد و باید روی دادن اتفاق های خوب را با همکاری و تعامل دنبال کرد.

رئیس دادگستری میبد هم گفت: با توجه به نقش و اهمیت مجلس شورای اسلامی در جامعه نامزدهای مجلس شورای اسلامی نیز به آشنا بودن به اصول و مقررات و عمل به قانون شناخته می‌شوند.

علیرضا حسین‌بیگی همچنین  به رصد کامل فضاهای حقیقی و مجازی برای جلوگیری از تخلفات و تبلیغات زود هنگام اشاره کرد.

دادستان میبد هم گفت: با توجه به این که انتخابات سالم در سایه امنیت ، رعایت قانون و مقررات ، بدون حاشیه بودن اعضای نظارت و اجرایی ، مشارکت در انتخابات و... رقم می‌خورد همه این موارد مورد رصد و ارزیابی قرار گرفته ومی گیرند.

علی باقرپور با اشاره به گوشزدها و برخوردهایی که در ارتباط با تبلیغات زودهنگام شده افزود: این برخورد و رصدها تا زمان برگزاری انتخابات برای داشتن انتخاباتی سالم در حوزه انتخاباتی شهرستان با هدف کاهش نارضایتی‌ها  و بسترسازی برای مشارکت حداکثری در انتخابات ادامه دارد.

وی درنظر گرفتن شعبی ویژه برای رسیدگی به جرائم انتخاباتی همراه با رصد در مجموعه دستگاه قضایی شهرستان را نیز یادآور شد.

فرمانده انتظامی میبد نیز گفت: با همکاری نیروهای انتظامی و سپاه و بسیج تامین امنیت انتخاباتی سالم  به صورت جدی برنامه‌ریزی و پیگیری شده‌ است.

سرهنگ سید طاهر موسوی به نصب بیلبوردهای انتخاباتی مصوب ، هماهنگی ستادهای انتخاباتی با پلیس راهور برای پیشگیری از ایجاد از ترافیک در شهر ، رعایت ممنوعیت تبلیغات در روز قبل از انتخابات و ... اشاره کرد.

جانشین فرمانده سپاه ناحیه میبد هم کنترل هواداران و به کار گیری نیروهای پخته و منطقی در ستادهای انتخاباتی ، امید دادن به مردم به دور از وعده های پوچ و خیالی ، پرهیز از تشویش اذهان عمومی و دامن زدن به نارضایتی‌ها و...را گوشزد کرد.

هادی برزگر به توجیه کردن مدیران کانال‌های فضای مجازی مرتبط به ستادهای انتخاباتی را درنشر ندادن مطالب ضد امنیتی و تخریبی نیزاشاره کرد.

به گفته معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی  ۲۹ نفر در حوزه انتخاباتی تفت و میبد کاندید نمایندگی مردم درمجلس شورای اسلامی شده‌اند.

مرکز شهرستان ۱۰۵هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد قرار دارد.   

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =