پیشرفت ۸۵ درصدی طرح توسعه فرودگاه خرم آباد

خرم‌آباد - ایرنا - مدیر فرودگاه خرم آباد گفت: طرح توسعه این فرودگاه ۸۵ درصد پیشرفت دارد و در صورت تخصیص به هنگام منابع مالی تا ۶ ماه آینده تکمیل می شود.

علی کاملی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: امسال حدود ۲.۵ میلیارد تومان جهت بهسازی و توسعه فرودگاه تخصیص  و برای سال آینده نیز ۱۵ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده و چنانچه سال آینده پیمانکار تغییر کند، مبلغ جداگانه ای حدود ۲۰ میلیاد تومان اعتبار باید برای این طرح لحاظ شود.

وی اظهار داشت:  عملیات بهسازی ترمینال فرودگاه با همکاری شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی کشور در دست انجام است و پیشرفت خوبی دارد وکار بهسازی روشنایی ترمینال نیز به تازگی شروع شده که پیشرفت ۲۰ درصدی دارد.

وی بیان کرد:‌ در حال حاضر پروازهای رفت و برگشت تهران و مشهد در فرودگاه خرم آباد انجام می شود که پیگیری برای برقراری پروازهای صبح و بازگشت عصر تهران و افزایش سورتی های مشهد در حال انجام می باشد.

کاملی گفت: فرودگاه خرم آباد از نظر تجهیزات شرایط مطلوبی دارد و چنانچه شرکت های هواپیمایی و تورهای منطقه اعلام آمادگی کنند پرواز کیش  نیز راه اندازی خواهد شد.

به گفته وی ۱۰ ماه امسال فرودگاه خرم آباد ۵۹۶ پرواز و ۴۱ هزار مسافر داشته و در این مدت ۱۸۳ تن بار جابه‌جا شده است.

گفتنی است در هفته حدود ۱۰ پرواز رفت و برگشت تهران و یک پرواز مشهد در فرودگاه خرم آباد برقرار می شود که ساعت آن و نبود پرواز برگشت مشهد تا یک هفته موجب نارضایتی مردم شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =