اختصاص ۲۹ میلیارد ریال تسهیلات به سه واحد تولیدی در آستارا

آستارا - ایرنا - رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت آستارا گفت: ۲۹ میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت به سه واحد تولیدی اختصاص یافته و ۵۳ واحد صنعتی و اقتصادی با ۶۸۱ نفر اشتغالزایی در این شهرستان فعال است.

محسن آهنی روز سه شنبه اظهار کرد: در اختصاص اعتبار به شهرستان‌ ها شاخص‌ جمعیت و تعداد واحدهای فعال لحاظ می‌شود و امسال با وجود تشدید تحریم ها، هیچ واحد تولیدی و صنعتی در این شهرستان تعطیل نشده است.

وی بیان کرد: باز پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش به دو سال افزایش یافته است و بانک‌ ها تا سقف ۵۰ میلیارد ریال به هر متقاضی، تسهیلات سرمایه در گردش ارائه می کنند.

وی ادامه داد: امسال ۲۸ بار از واحدهای مستقر در شهرک صنعتی آستارا بازدید شده و چرخ های تولید و توسعه این شهرستان با ارزیابی های زیست محیطی در حال حرکت است.

 آهنی گفت: برای استفاده از معادن سنگ و مصالح ساختمانی در عملیات اجرایی طرح‌های عمرانی، ۱۴ مجوز صادر و امسال ۷۶۵ هزار و ۳۸۸ تن مصالح کوهی و ۱۴۰ هزار تن مصالح رودخانه ای به طرح های عمرانی آستارا ارائه شده است.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت و یک شهرک صنعتی در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =