۲۱ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۵۸
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 83669835
۰ نفر

برچسب‌ها

پنجمین دادگاه سیار هشجین خلخال تشکیل شد

اردبیل _ ایرنا _ پنجمین جلسه دادگاه سیار هشجین با هدف ارائه خدمات قضایی به مناطق محروم روستایی در بخش خورش‌رستم خلخال با موضوع ایجاد صلح و سازش در بین زوجین در یک منطقه محروم روستایی این بخش تشکیل شد.

باقر نریمانی روز دوشنبه در جلسه دادگاه سیار هشجین افزود: با هدف ارتقای سطح خدمات قضایی به مردم منطقه دادگاه‌های سیار در روستاهای بخش خورش‌رستم به مرکزیت هشجین این شهرستان تشکیل می‌شود.

وی اظهارداشت: در این دادگاه‌های سیار ضمن رسیدگی به پرونده‌ها و صدور دستورات لازم سعی بر آن است که در کوتاه‌ترین زمان ممکن رسیدگی‌ به پرونده‌های قضایی انجام و احکام قضایی لازم نیز به موقع صادر شود.
او گفت: طبق ارشادات رییس کل دادگستری استان اردبیل و در راستای خدمات‌رسانی هرچه بهتر به مناطق محروم روستایی و نیز تسریع در روند رسیدگی به شکایات مردمی و احقاق حقوق افراد کم‌بضاعت و محروم، دادگاه عمومی این بخش با هماهنگی‌های لازم دایر می‌شود. 

او اظهارداشت: در جلسات سیار دادگاه با انجام مشاوره و راهنمایی و وساطت‌های لازم موجبات رفع اختلافات و کدورت‌ها فراهم و زوجین به زندگی مشترک دوباره بازگردانده می‌شوند که در دهه فجر نیز با حصول رضایت و مختومه شدن پرونده‌های مطروحه یکی از زوجین به زندگی مشترک بازگشتند.

وی گفت: با اجرای این طرح حداقل از انجام تعداد زیادی از طلاق‌ها که بیشتر اوقات نیز دارای منشاء بی‌پایه و اساس و گاهی اقتصادی می‌باشند، پیشگیری می‌شود.

رییس دادگاه بخش هشجین خلخال گفت: اگر فرهنگ گذشت توسط مبلغین دینی بیشتر ترویج شود این مشکلات قبل از طرح در دادگاه‌ها مرتفع می‌شود.
وی افزود: در خصوص احقاق حقوق عامه پیگیری‌های لازم از شورا، دهیاری ، روحانی محل و اهالی روستا انجام و تحقیقات محلی و معاینه محل همزمان نیز در محل تشکیل دادگاه سیار صورت می‌گیرد.

او بیان‌کرد: برای رعایت حال افراد کم‌بضاعت، اجرای کار کارشناسی ،مشاوره حقوقی از طریق وکلای حاضر و داوری در موارد لازم بصورت رایگان برای این گونه افراد انجام می‌شود.

بخش خورش‌رستم خلخال به مرکزیت شهر هشجین در ۵۵ کیلومتری از مرکز این شهرستان واقع شده و پراکندگی روستاها در مناطق کوهستانی و صعب‌العبور آن موجب شده تا مراجعه مردم به مرکز بخش برای انجام امور اداری به سختی امکان‌پذیر باشد. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =