انگیزه مردم برای حضور در انتخابات مجلس قوی است

تهران - ایرنا - عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی با بیان اینکه مردم در انتخابات مجلس این نماد واقعی مردم‌سالاری همیشه مشارکت بیشتری داشته‌اند، گفت: انگیزه مردم برای حضور در انتخابات مجلس قوی است و اگر مردم حتی نماینده حداقلی خود را در میان داوطلبان مشاهده کنند، مشارکت خواهد کرد.

«علی‌محمد نمازی» روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا، اظهار کرد: شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان تصویب کرد که احزاب با هویت مستقل خود وارد انتخابات شوند در همین راستا حزب کارگزاران با احزاب دیگر ائتلاف نمی‌کند.

وی افزود: باید بررسی شود که حزب کارگزاران سازندگی چه تعداد نیروی کیفی، با صلاحیت و مطابق با معیارهای حزب در عرصه حضور دارد که پس از آن توسط سخنگو یا دبیرکل نتیجه به اطلاع عموم می‌رسد.

نمازی با بیان اینکه از فضای فعلی انتخابات راضی نیستیم، خاطرنشان کرد: تلاش شد مقداری فضا را بازتر کنند و تعدادی از رد صلاحیت شدگان به عرصه برگردند و آمار تایید شده ها بالا برود ولی از جنبه کیفی به هیچ وجه قانع کننده نیست.

وی ادامه داد: پیشتر به شورای نگهبان هم گفتم، اینکه از بین افراد گمنام و غیرمعروف آمار داوطلبان تایید شده را بالا ببرید ولی مشکل کیفیت، مشهور بودن، تجربه و تشکیلاتی بودن را حل نمی‌کند و باقی می‌ماند.

عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی گفت: اگر به حوزه های انتخابیه سراسر کشور توجه کنیم و با مردم تماس داشته باشیم، متاسفانه وقتی به فهرست و اسامی تایید شده نگاه می کنند کاندیدای مورد نظر خود را در بین آنها نمی یابند و همین عامل موضوع مشارکت جامعه در انتخابات را به موضوع اصلی کشور تبدیل کند.

وی اضافه کرد: این عامل باعث می شود که شبکه های ماهواره‌ای و رسانه ای و همچنین فضای مجازی بر این طبل بکوبند و آنم را پر رنگ کنند و با توجه به شرایط سیاسی و اقتصادی کشور در این برهه ممکن است گوش شنوا و مخاطبانی در بین مردم پیدا کنند.

این فعال اصلاح‌طلب اظهار کرد: با توجه به شرکت میلیونی مردم در بدرقه پیکر شهید سردار سلیمانی و حادثه سقوط هواپیمای اکراینی و مسائل بعد از آن، می‌بایست از فرصت انتخابات در جهت آشتی ملی، نزدیک کردن دل‌ها و حضور مردم در صحنه استفاده شود که به نظر می رسد تا کنون این مهم محقق نشده است.

وی با اشاره به اینکه کاندیداهای تایید صلاحیت شده اصلاح‌طلب عموما گمنام هستند، یادآور شد: این افراد در سطح معیارها و شاخص های اصلاح‌طلبی نیستند و بر همین اساس مردم از این قضیه ناراحت هستند، لذا مشارکت در شهرستان ها هم مثل گذشته نیست.

نمازی ادامه داد: امیدواریم در دو روز باقی مانده تا آغاز تبلیغت نامزدهای انتخابات مجلس، نهاد نظارتی نسبت به تایید چهره‌های شاخص و شناخته شده تجدید نظر کند و به تعداد کاندیدای کیفی ما افزوده شود.

وی با ذکر این نکته که به طور معمول مردم ایران تمایل به شرکت در انتخابات دارند، بیان کرد: مخصوصا مردم در انتخابات مجلس که نماد واقعی مردم‌سالاری است همیشه مشارکت بیشتری داشته اند، انگیزه مردم برای حضور در انتخابات مجلس قوی است، بنابراین اگر مردم حتی نماینده حداقلی خود را در میان داوطلبان مشاهده کنند.

این فعال اصلاح‌طلب حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن را بزرگداشت و تجلیل از بزرگان و شهدای انقلاب عنوان کرد و افزود: اینجانب در حد خود در پیروزی انقلاب نقش داشته ام، لذا حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن در راستای استحکام پایه های نظام و کمک به ادامه راه و آرمان های انقلاب می دانم و از عموم مردم می خواهم در این حرکت ملی شرکت کنند.

وی افزود: از مردم عزیز که به سرنوشت کشور علاقه‌مندند تقاضا می کنم، با حضور شکوه خود در راهپیمایی، دین خود را نسبت به نظام و ایران ادا کنند.

نمازی با بیان این که همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند تمامی مردم به خاطر ایران در انتخابات مجلس شورای اسلامی حضور داشته باشند، خاطرنشان کرد: نباید گلایه هایی که حول بررسی صلاحیت ها اتفاق افتاده را به بحث حضور در راهپیمایی گره بزنند و به خاطر منافع کشور  در این همایش ملی شرکت کنند.

وی ادامه داد: با توجه به فشار بین المللی، تحریم ها و دشمنی های دشمنان علیه ملت ایران، حضور در راهپیمایی و پس از آن در انتخابات از این فشارها می‌کاهد و دشمن را ناامید می‌کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =