تخصیص یکهزار میلیارد ریال تسهیلات به دانشجویان پیام نور

سمنان- ایرنا- معاون پژوهش و فناوری دانشگاه پیام نور گفت: معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری اعلام داشته است تا پایان امسال امکان تخصیص حدود یک هزار میلیارد ریال اعتبار براساس قرارداد منعقد شده با این دانشگاه را دارد.

محمد علی کریمی عصر دوشنبه در پایان سفر یک روزه به منظور حضور در اختتامیه جشنواره دستاوردهای دانشجویان پیام نور در تالار امیرکبیر دانشگاه سمنان در گفت و گو با ایرنا افزود: براساس قرارداد با معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری تسهیلات اشتغالزایی به دانشجویان پیام نور در هفت استان هدف کشور پس از گذراندن آموزش‌های تخصصی و کسب مهارت لازم از طریق بانک‌های عامل پرداخت می‌شود.

وی اضافه کرد: ایجاد بسترهای اشتغال و توسعه مهارت آموزی در روستاها و مناطق محروم از جمله اهداف این طرح است.

وی با بیان اینکه مهارت افزایی دانشجویان و توانمندسازی فارغ التحصیلان دانشگاه پیام‌نور یکی از اولویت‌ها است، بیان کرد: این دانشگاه با انعقاد چندین تفاهم نامه با معاونت‌های علمی و فناوری و توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری گام‌های مهمی برای تحقق این هدف برداشت.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه پیام نور ادامه داد: اولویت دانشگاه پیام‌نور سرعت‌بخشی به سمت الحاق به دانشگاه نسل سوم با رویکرد مهارت‌افزایی، کارآفرینی و بهره‌گیری از فناوری‌های روز است.

کریمی به ارتباط دانشگاه پیام نور با صنعت اشاره کرد و افزود: این ارتباط نسبت به گذشته مطلوب‌تر شده اما با ایده‌آل فاصله دارد.

وی ابراز داشت: صنعت کشور نیاز به دانشگاهیان را به طور کامل حس کرده و بیش از گذشته به سمت دانشگاه‌ها تمایل دارد.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه پیام نور یادآور شد: در صنعت با ۲ رویکرد صنایع تک از طریق شرکت‌های دانش‌بنیان و به کارگیری خلاقیت و نوآوری مواجه هستیم که به نوعی خلاقیت‌ها سبب افزایش کمیت و کیفیت در بخش دیگر می‌شود.

وی افزود: خلاقیت و نوآوری در پژوهش‌های کاربردی از طریق قراردادهای دانشگاه پیام نور با صنعت مورد حمایت قرار می‌گیرد.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه پیام نور اظهارداشت: حدود ۱۰۰ میلیارد ریال از ابتدای سال تاکنون توسط دانشگاه‌های پیام‌نور کشور با صنعت قرارداد بسته شده است.