۲۱ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۴۱
کد خبرنگار: 1787
کد خبر: 83669797
۰ نفر

برچسب‌ها

یونان پناهجویان را به ترکیه بازمی گرداند

تهران- ایرنا- مقام های یونان قصد دارند با تعطیل کردن اردوگاه های پناهندگان در جزایر این کشور، پناهندگان را به صورت تدریجی به ترکیه بازگردانند.

به گزارش روز دوشنبه نشریه اشپیگل، دولت یونان از ماه آینده میلادی کار ساخت اردوگاه ها و مراکز نگهداری پناهجویان غیرقانونی را در ۵ جزیره این کشور آغاز می کند.
«نوتیس میتاراکیس» وزیر مهاجرت یونان با بیان این مطلب گفت که هدف آتن بستن اردوگاه های مسئله دار در این جزایر از جمله اردوگاه موریا در جزیره لسبوس ظرف سه ماه آینده است.

مدت‌هاست که اقامتگاه موریا در جزیره لسبوس یونان یکی از اخبار داغ در زمینه پناهندگی و مهاجرت به‌شمار می‌رود. موریا برای پذیرش دوهزار و ۸۴۰ مهاجر دایر شده اما اکنون در درون و محوطه بیرونی آن، نزدیک به ۲۰ هزار نفر زندگی می‌کنند.
وزیر مهاجرت یونان تاکید کرد که ما قصد داریم کار ساخت این اردوگاه ها را در تابستان به پایان رسانده و هر هفته ۲۰۰ مهاجر را به ترکیه برگردانیم.
به گفته میتاراکیس ساکنان اردوگاه های جدید اجازه خواهند داشت روزانه محل اسکان خود را ترک کنند اما موظف خواهند بود عصر هر روز به این مکان بازگردند.
دولت محافظه کار یونان طی چند ماه گذشته روند پناهندگی را بطور قانونی تسریع کرده و قصد دارد ۱۲۰۰ مرزبان جدید را برای جلوگیری از ورود پناهجویان بیشتر به کار بگیرد.
در جزیره‌های خیوس، ساموس، لروس و لسبوس ۴۱ هزار مهاجربه طور موقت اسکان داده‌شده‌اند. شمار پناهجویان این جزایر در آوریل ۲۰۱۹ حدود ۱۴ هزار نفر بود.
این جزیره‌ها دروازه ورود پناهجویان به خاک اروپا به‌شمار می‌روند و اکثر ساکنان اقامتگاه‌های آنها را پناهجوی سوری، عراقی، افغانستانی و ایرانی تشکیل می‌دهند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =