آذربایجان‌غربی حائز رتبه نخست فضای کسب و کار در کشور

مهاباد- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌غربی گفت: این استان در شاخص‌های مربوط به فضای کسب و کار، سه فصل پیاپی رتبه اول کشوری را به خود اختصاص داده‌است.

بهنام شهدی روز دوشنبه در آیین بهره‌برداری از طرح‌های آموزشی، خدماتی و ورزشی میاندوآب اظهار داشت: علاوه بر آن، آذربایجان‌غربی در امنیت سرمایه‌گذاری شامل ۲۱ مولفه مختلف با امتیاز ۵.۶۵ رتبه اول کشوری را کسب کرده‌است.

وی افزود: در همین راستا در فصل بهار امسال شاهد کاهش ۴.۲ درصدی بیکاری در استان بودیم که در تابستان این رقم به ۶.۲ درصد رسید و در فصل پاییز نیز کاهش ۲.۷ درصد نرخ بیکاری را در استان تجربه کردیم.

وی ادامه داد: دغدغه استاندار آذربایجان‌غربی علاوه بر بحث توسعه استان و شهرستان‌ها، توسعه متوازن استان، رفع موانع تولید و اشتغال استان و رفع بیکاری است که این امور در اولویت کاری ما قرار گرفته است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌غربی افزود: این استان با برخورداری از ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل، دارای پنج پایانه مرزی، ۹۶۷ کیلومتر مرز مشترک با سه کشور خارجی، سه فرودگاه، ۹ گمرک و ۶ بازارچه رسمی است.

وی گفت: علاوه‌ بر این ظرفیت‌ها، آذربایجان‌غربی با داشتن بهترین موقعیت برای کشاورزی، گردشگری، صنایع و معادن غنی و توریسم درمانی از امکانات و پتانسیل‌هایی برخوردار است که باید از آنها نیز برای توسعه استان تلاش کرد.

معاون استاندار آذربایجان غربی در آخرین روز از دهه مبارک فجر به میاندوآب سفر کرده بود و با حضور وی چهار طرح ورزشی، آموزشی و خدماتی در این شهرستان به بهره‌برداری رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =