کشتی‌گیر شیرازی در پی کسب نخستین مدال آسیایی رده بزرگسالان

شیراز-ایرنا- میثم دلخانی، کشتی‌گیر فرنگی‌کار شیرازی برای کسب نخستین مدال آسیایی در رده بزرگسالان با حریفان خود پیکار می‌کند.

دلخانی، به دنبال کسب مدال طلای رقابت‌های بین‌المللی جام تختی که بهمن‌ماه جاری در شیراز برگزار شد، دوبنده تیم ملی را در وزن ۶۳ کیلوگرم از آن خود کرد تا فرصت دستیابی به مدالی که در کارنامه ندارد، داشته باشد.

محمد بنا سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی ایران، ملاک پوشیدن دو بنده تیم ملی را موفقیت در رقابت‌های جام تختی عنوان کرده بود از این رو این کشتی‌گیر شیرازی این شانس را دارد که در مسابقه‌های آسیایی و آن هم در رده بزرگسالان صاحب عنوان شود.

دلخانی در این وزن حریفانی از کشورهای، ازبکستان، کره جنوبی، قرقیزستان، قزاقستان و چین را پیش رو دارد و باید ببینم در قرعه‌کشی با کدام یک از حریفان خود که اخیرا در این وزن مدال جهانی، آسیایی و حتی المپیک کسب کرده‌اند، رو به رو خواهد شد.

سامان عبد ولی در این وزن در سال ۲۰۱۹ مدال بزنر آسیا را کسب کرد.

رقابت‌های کشتی فرنگی بزرگسالان قهرمانی آسیا در سال ۲۰۲۰ روزهای بیست و نهم و سی‌ام بهمن‌ماه 98 به میزبانی شهر دهلی نو در کشور هند برگزار می‌شود.

تیم ملی کشتی فرنگی ایران با ۱۰ کشتی‌گیر در ۱۰ وزن در این رقابت‌ها شرکت دارد.

 محمد بنا به عنوان سرمربی و حبیب الله اخلاقی، داود اخباری، لقمان رضایی و سیامک قیطاسی به عنوان مربیان، تیم ملی را در پیکارهای ۲۰۲۰ آسیایی همراهی می‌کنند.

تیم ملی کشتی فرنگی ایران در رقابت‌های قهرمانی بزرگسالان ۲۰۱۹ آسیا که در شهر شی‌آن چین برگزار شد، در مجموع با کسب چهار مدال طلا، سه نشان برنز و ۱۶۵ امتیاز عنوان قهرمانی را به دست آورد.

وزن ۶۳ کیلوگرم از رقابت‌های المپیک حذف شده و وزن‌های ۶۰، ۶۷، ۷۷، ۸۷، ۹۷ و ۱۳۰ کیلوگرم جزو ۶ وزن المپیکی هستند.

 بنابراین کشتی‌گیران وزن ۶۳ کیلوگرم شانس حضور در المپیک که بالاترین افتخار یک کشتی گیراست، ندارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =