۲۱ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۲۱:۰۷
کد خبرنگار: 2091
کد خبر: 83669749
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

گلبانگ الله‌اکبر در دیار دارالمرحمه طنین‌انداز شد

سمنان- ایرنا- مردم دیار دارالمرحمه سمنان همزمان با سراسر کشور به رسم آیینی چهل و یک ساله در شب پیروزی انقلاب اسلامی بر پشت‌بام‌ها رفتند و فریاد الله‌اکبر سر دادند.

مردم شریف سمنان از خردسال تا کهنسال راس ساعت ۹ شامگاه دوشنبه به شکرانه چهل و یکمین بهار انقلاب گلبانگ دلنشین، روحانی و معنوی ' الله‌اکبر' سردادند.
ساعت ۲۱ امشب سوت قطارها در ایستگاه‌ راه‌آهن سمنان نیز به طور همزمان به صدا درآمد که این صدا صوتی آشنا و دلنشین برای نسل جوان انقلابی بود که اکنون گرد پیری بر صورتشان خودنمایی می‌کرد.
آسمان شهر سمنان ساعت ۲۱ شب بیست و دوم بهمن ۹۸ شهر به شکرانه سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی غرق در نورهای رنگارنگ شد.
برخی بزرگترها نیز که روزگاری با انرژی و جنب و جوش برای پیروزی انقلاب اسلامی مبارزه می‌کردند در هیاهو و نشاط جمعیت در آیین نورافشانی همزمان با سردادن فریاد الله اکبر اشک شوق و عزتمندی ریختند.

غلامعلی اخلاقی یکی از جوانان انقلابی دیروز و یکی از سالمندان جامعه امروز در گفت و گو با ایرنا ابراز داشت: نوای روح‌بخش الله‌اکبر، یادآور حماسه آفرینی ملت غیور ایران در بهمن ۵۷ و نشانه اقتدار ،مشروعیت و مقبولیت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران پس از گذشت ۴۱ سال است.
وی ابراز داشت: گلبانگ' الله ‌اکبر' عاشقان و دلدادگان انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در شب دوازدهم بهمن بر فراز بام‌ها یادآور فریادهای بی امان 'الله اکبر' ملت ایران از ظلم و ستم رژیم طاغوت در روزهای پیش از انقلاب است، رژیمی که خون ملت را در شیشه کرده بود.
اخلاقی از نسل دیروز انقلاب خاطرنشان کرد: فریادهای بی امان الله اکبر در روزهای تاریک و ظلمات سال ۵۷ ، ترس و وحشت را نثار طاغوتیان می‌کرد و فریاد امروز فرزندان روح الله و درس آموختگان مکتب اسلام و نهضت عاشورا نیز اقتدار کشور و پایبندی ملت ایران به آرمان‌های انقلاب اسلامی را به جهانیان گوشزد می‌کند.
وی بیان کرد: ۴۱ سال پیش ما جوانان در مساجد اخبار انقلاب را دنبال می‌کردیم و با پخش اعلامیه و سخنرانی‌های امام‌خمینی(ره) برای پیروزی انقلاب اسلامی و سرنگونی رژیم طاغوت مبارزه می‌کردیم.

فاطمه طاهریان از جوانان نسل دیروز که اکنون ۶۰ ساله است در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: بیست و دوم بهمن سند شجاعت و نترسی ملت ایران است، سند افتخار و عزت‌مندی کشور عزیزمان ایران است.
وی در بازگویی حال و هوای بهمن ۵۷ در سمنان گفت: روزهای شهر سمنان در بهمن ۵۷ آرام بود و با تاریکی هوا سمنان به هیاهو می‌افتاد و مبارزات انقلابی شروع می‌شد.
او ادامه داد: مردم شهر سمنان با آتش‌زدن لاستیک‌ در خیابان‌ها تردد ماشین‌های ساواک را مختل و سپس فریاد مرگ بر شاه، استقلال، آزادی جمهوری اسلامی سر می‌دادند.
طاهریان بیان کرد: شروع فصل سرما و زمستان ۵۷ مصادف با محرم بود و مردم سمنان در آیین‌های دسته‌روی و سینه‌زنی برای سیدالشهدا(ع) راهپیمایی می‌کردند و در بهمن ۵۷ اعتراضات مردم انقلابی به اوج رسید و سرانجام در بیست و دوم بهمن به پیروزی رسید.
طاهریان اظهار داشت: شب بیست و دوم بهمن سال ۵۷ کوچک، بزرگ، زن و مرد همه در پشت بام خانه‌ها تا جایی که توان داشتند فریاد الله اکبر سر می‌دادند.
او تصریح کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، جوانان با بصیرت و انقلابی شهر مجسمه شاه ملعون را در یک چهار چرخ گذاشته و در خیابان‌های شهر می‌چرخاندند و فریادهایی مانند الله اکبر، به کوری چشم شاه زمستان هم بهاره سر می‌دادند.
این خانم انقلابی یادآور شد: برای پیروزی انقلاب اسلامی خون‌ها را ریخته شده و ملت ایران پای قطره قطره خون شهدا و آرمان‌های انقلاب اسلامی تا آخرین نفس ایستاده‌اند.
فردا به مناسبت چهل و یکمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، راهپیمایی مردم انقلابی سمنان از میدان سعدی آغاز و در میدان امام خمینی(ره) با سخنرانی قائم مقام مدیرحوزه‌های علمیه کشور در امور استان‌ها، پایان می یابد.