جشن پیروزی انقلاب در بجنورد با سرود مقاومت همراه شد

بجنورد- ایرنا- در آستانه یوم الله ۲۲ بهمن، سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، جشن مردمی سرود مقاومت عصر دوشنبه با حضور اقشار مختلف مردم و جوانان در هوایی بارانی و فضایی شاد و متنوع در میدان شهید بجنورد برپا شد.

جشن مردمی سرود مقاومت، با حضور تعداد زیادی از شهروندان بجنوردی اعم از زن و مرد، پیر و جوان برگزار شد به گونه ای که آنها بار دیگر با خواندن سرود آزادی وطن، ارزش های والای انقلاب اسلامی و امام شهدا را گرامی داشتند.

شور و شوق حاضران در این آیین فرهنگی، بی تردید نمایانگر عزم آنان برای خلق حماسه ای دیگر از عشق و ارادت به انقلاب اسلامی و نیز سردار دل ها سپهبد شهید حاج قاسم سلیانی بود که فردا در راهپیمایی ۲۲ بهمن رقم خواهد خورد.

یکی از مادران بجنوردی که فرزندش از اعضای گروه سرود مقاومت بود، در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تاریخ معاصر کشور ما گویای آن است که زنان و دختران، نقش موثری در شکل گیری و پیروزی انقلاب اسلامی داشته اند ولی این بدان معنا نیست که نسل جدید رسالتی در تداوم ارزش های انقلاب ندارد، بلکه آنها می توانند با پرورش فرزندان انقلابی و حضور پررنگ در مناسبت هایی چون ۲۲ بهمن، موجب نا امیدی آمریکا و ایادی استکبار شوند.

آسیه ایزدی گفت: پیام انقلاب ما آزادی خواهی و حمایت از مظلومان جهان است که با حضور حماسی خود در راهپیمایی سالگرد پیروزی انقلاب، مدافع آرمان های شهدا، امام شهدا و رهبری خواهیم بود.

علی حسینی، دانشجویی که با شور و حال خاصی در این جشن مردمی حضور پیدا کرده بود نیز گفت:  انقلاب اسلامی، منحصر به ملت ایران نیست بلکه انقلابی برای آگاهی بخشی ملت های دیگر از قید و بند استکبار جهانی است که ما دانشجویان با حضور پرشور خود به همه دنیا اعلام می کنیم که آرمان ها و ارزش های ما، همان ارزش های امام و شهدا برای حمایت از مظلومان جهان است.

اجرای سرود و شعر حماسی توسط دانش آموزان استان، تصویرسازی هنری چهره سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و سر دادن الله اکبر از برنامه های این جشن مردمی بود.

۲۲ کارگروه استانی و ۱۲ کارگروه شهرستانی ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی در حوزه های بسیج، همیاری و خدمت رسانی، کودک و نوجوان، کارگروه هنری، کارگروه قرآن، زنان و خانواده، ارتباطات و اطلاع‌ رسانی، فضاسازی و مدیریت شهری و دانشجویی های روستایی و عشایری، دانش‌آموزی و فرهنگیان، ایثارگران، ورزش و جوانان و اصناف و بازاریان خراسان شمالی تشکیل شده است.

شهرستان بجنورد با ۳۳۰ هزار نفر، بیش از یکسوم جمعیت استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی را در خود دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =