هزینه‌های مردم در دریافت خدمات دولتی نباید بی‌محابا افزایش یابد

قزوین - ایرنا - معاون رییس جمهوری و رییس سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: کارمندان دولت مکلفند که بهترین خدمات را با کیفیت خوب به مردم ارائه کنند و نباید هزینه‌های مردم در دریافت خدمات دولتی بی‌محابا افزایش یابد.

جمشید انصاری روز دوشنبه در نشست شورای اداری استان قزوین افزود: بخش خصوصی با تمام هزینه‌کردها به ارائه خدمات به مردم مبادرت می‌کند که این موضوع تکلیف ایجاد می‌کند تا کیفیت خدمات دولت کمتر از بخش خصوصی نباشد.
وی به سرانه‌های بخش دولتی اشاره کرد و گفت: برای ساخت یک باب ساختمان دولتی هزینه‌ای محاسبه نمی‌شود و این درحالی است که بخش خصوصی باید هزینه ساختمان را بپردازد و خدمات خوبی نیز ارائه کند، بنابراین همه کارگزاران دولتی موظف هستند که خدمتگرار شایسته‌ مردم باشند.
انصاری تصریح کرد: تلاش همه مدیران باید این باشد که امکانات موجود دولتی را با بهترین کیفیت برای خدمات رسانی به مردم به کارگیری کنند تا سطح رضایت مندی مردم افزایش یابد.
رئیس سازمان اداری و استخدامی تاکید کرد: برای اینکه بتوانیم شایسته ترین خدمت را به مردم ارایه کنیم باید شایسته ترین افراد را برای این خدمت رسانی انتخاب کنیم و این حق مردم است که از بهترین خدمتگزاران برخوردار شوند.
انصاری به اصلاح ساختار نیروی انسانی در دولت اشاره کرد و گفت: انتخاب افراد شایسته برای خدمتگزاری با کیفیت به مردم از مواردی است که مورد اهتمام دولت قرار دارد.
معاون رییس جمهوری گفت: اگرچه نگاه جامعه باید به بخش خصوصی باشد، اما وظایف دولت به عنوان نهاد اصلی توسعه مدار در کشور نباید از نظر پنهان بماند، چراکه برخی خدمات به هیچ عنوان قابلیت واگذاری به بخش خصوصی ندارد.
انصاری تشریح کرد: دادخواهی مردم، ارائه آموزش، توسعه بهداشت ودرمان، ایجاد زیرساخت‌ها، توسعه راه‌ها و ارتباطات و تامین انرژی،تکالیفی است که در همه کشورها برعهده دولت‌ها قرار گرفته است.
وی یادآور شد: دولت در تامین زیرساخت‌ها بیشتر از انتظار و توانمندی خویش عمل کرده است، اما آیا مردم به نحو مطلوب توانسته‌اند از این امکانات استفاده کنند، این موضوعی است که باید مورد توجه کارمندان دولت قرار گیرد.

افتتاح بخش بستری ۳۲ تختخوابی بیمارستان شهدای آبیک، افتتاح ۲ طرح آموزشی ،رونمایی از طرح توسعه تولیدات شرکت سازنده دستگاه خودپرداز و کارتخوان، بازدید از ساختمان جدید دانشگاه غیاث الدین کاشانی ، دیدار و گفت و گو با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین و شرکت در جلسه شورای اداری مدیران دستگاه های اجرایی از جمله برنامه های سفر یکروزه جمشید انصاری معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی به استان قزوین است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =