حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن نقشه دشمنان را شکست می‌دهد

تهران-ایرنا- سخنگوی ارتش جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر این که در روز ۲۲ بهمن همه باید فارغ از سلایق، جناح ها، ‌عقاید و ادیان حضور پیدا کنند، گفت: این حضور و آمادگی تاثیرمستقیم در معادلات و شکست نقشه‌های دشمنان دارد.

امیر سرتیپ دوم شاهین تقی خانی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا درباره اهمیت برگزاری پرشکوه ۲۲ بهمن افزود: هر سال که از انقلاب می گذرد اهمیت آن بیشتر می شود و بیشتر به این پیروزی واقف می شویم چرا که این روزها پیام آور استقامت و ثمره آن استقلال و آزادی و سربلندی است و یادآور این مطلب که ما همواره در فشار استبداد و ظلم بودیم و اگر ذره ای از این استقلال و آزادی و سربلندی خودمان غفلت کنیم باید نگران این باشیم که روزنه هایی برای سواستفاده دشمن ایجاد شود.

وی ادامه داد: ۲۲ بهمن این یام الله روزی است که همه باید فارغ از سلایق، جناح ها، ‌عقاید و ادیان دست به دست هم در راهپیمایی حضور پیدا کرده و بزرگ بداریم. تردید نباید کرد که اجتماع مردم در هر زمان و مناسبتی تاثیرگذاری مستقیم در معادلات و قضاوت دشمنان و شکست نقشه های آنها دارد.

سخنگوی ارتش تاکید کرد: باید باور کنیم که اگر آنها احساس کننند که این اجتماع ضعیف شده است و شکل نمی گیرد مطمئنا آنها بر توطئه های شکست خورده خود دوباره بازنگری کرده و دوباره نقشه های دیگر می آورند و تلاش می کنند که بتوانند ضربه و ضرباتی را به اشکال مختلف بزنند.

تقی خانی گفت: آمادگی ملت در ۲۲ بهمن پیام های متعددی نهفته است مهمترین آن این است که این مردم با اتکا به رهبری هوشمندانه، نیروهای مسلح و همه عزیزان دلسوز در اداره کشور ایستاده اند.

وی با اشاره به صحبت رهبری درخصوص این که باید قوی باشیم تا جنگ نشود گفت: این قوی بودن برای هرقشری و جامعه و ارگان و دستگاهی یک مفهومی دارد. برای نیروهای نظامی مفهوم آن کمی با نیروهای دیگرمان متفاوت است.

سخنگوی ارتش افزود: در نیروهای نظامی وقتی صحبت از اقتدار می کنیم منظور اقتدار رزمی است که در سایه اقتدار معنوی، اخلاقی، ولایت پذیری، ولایتمداری، مردم داری و مردم یاری و آموزش نیروهای انسانی ما جمع و متبلور می شود.  بنابراین سرلوحه کار ارتش با شدت برخورد با دشمنان است و با رحمانیت و مهربانی و عطوفت در خدمت نظام و مردم بودن است.

تقی خانی یادآور شد:  همه ساله در ۲۲ بهمن یادآوری های خوبی را دارد. ۴۱ سال ایستادگی و تلاش در حوزه های خودکفایی، آموزش، مانورها و ارتقاء توان رزمی ارتش را دارد.

وی تاکید کرد: تردید نکنیم که ما هر روز باید از روز قبل قوی تر باشیم. این قدرت را در مجموعه نیروهای مسلح به عنوان یک اصل جدایی و اجتناب ناپذیر بدانیم و برای خودمان حفظ کنیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =