مراسم روز ملی و جشن پیروزی انقلاب در پکن برگزار نمی شود
نمایی از سفارت جمهوری اسلامی ایران در پکن

پکن- ایرنا- سفارت جمهوری اسلامی ایران در چین با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا و هم راستا با اقدامات دولت چین جهت کنترل بیماری، با وجود تمهیدات کامل صورت گرفته برای برگزاری باشکوه جشن پیروزی انقلاب اسلامی و مراسم روز ملی در پکن، این مراسم برگزار نمی شود.

به گزارش ایرنا در این اطلاعیه که امروز دوشنبه منتشر شد آمده است ضمن تبریک یوم الله ۲۲ بهمن و گرامی داشت اربعین سپهبد شهید سلیمانی، مراسم ۲۲ بهمن امسال به دلیل شیوع گسترده ویروس کرونا برگزار نمی شود.

همزمان با آغاز شیوع ویروس کرونا در چین، سفارت جمهوری اسلامی ایران در پکن اقدامات و تلاش های قابل توجهی برای کمک به ایرانیان مقیم این کشور از جمله دانشجویان ایرانی مقیم ووهان، کانون شیوع ویروس کرونا، انجام داد.

یکی از فعالیت های مهم سفارت ایران در چین در این زمینه هماهنگی برای بازگشت دانشجویان ایرانی مقیم ووهان به کشور بود، این دانشجویان بامداد چهارشنبه (۱۶ بهمن) توسط پرواز چارتر هواپیمایی ماهان، به تهران بازگشتند.

ویروس کرونا که اواخر سال گذشته میلادی در بازار غذاهای دریایی در شهر ووهان واقع در استان هوبی در مرکز چین سرچشمه گرفته است اکنون علاوه بر چین در بیش از ۳۰ کشور دیگر از جمله ایالات متحده آمریکا، استرالیا، تایلند، کره جنوبی، ژاپن، کانادا و فرانسه هم شیوع یافته است.  

این ویروس که از خانواده «ویروس کرونا» شناخته شده است دوره نهفته نسبتا طولانی از چند روز تا دو هفته دارد و همین باعث شده است تا زمانی که علایمی چون تب و تنگی نفس در مبتلایان بروز نکند از آن آگاهی ندارند و ضرورتی برای رفتن به بیمارستان نمی بینند.

تاکنون ۶ نمونه از ویروس کرونا در جهان کشف شده است و با این مورد تعداد آن به هفت مورد رسیده است این ویروس جزو خانواده بزرگی از ویروس‌ها است که از ویروس سرماخوردگی معمولی تا عامل بیماری سارس را شامل می‌شود در معمولی‌ترین حالت این ویروس باعث سرماخوردگی می‌شود اما در مواردی باعث سندروم حاد تنفسی یا همان "سارس" می‌شود نشانه‌های ابتلا به این ویروس در انسان تب، سرفه و تنگی نفس است.

ویروس کرونا تا کنون جان ۸۱۳ تن را گرفته و ۳۷ هزار و ۲۵۲ تن دیگر را هم مبتلا کرده است با این حال با تلاش های دولت چین تا کنون دو هزار و ۷۲۹ تن هم بعد از درمان از مراکز درمانی مرخصی شده اند گزارش ها حاکی است ۲۸ هزار و ۹۴۲ تن هم مشکوک به ابتلا به این ویروس هستند.


 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =