سفیر فلسطین: "معامله قرن" ترامپ همان طرح نتانیاهو در ۲۰۱۲ است

تهران- ایرنا- سفیر فلسطین در ایران گفت: طرح معامله قرن که به ما ارائه شده، سال ۲۰۱۲ میلادی توسط نتانیاهو به ما داده شده بود که آن را نادیده گرفتیم اما امروز همان طرح از سوی ترامپ بازیابی شده است.

«صلاح زواوی» روز دوشنبه در مراسم دیدار سفرا و روسای نمایندگی‌ها و سازمان‌های خارجی مقیم تهران با تبریک فراررسیدن چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی خطاب به رییس جمهوری، وزیر امور خارجه و ملت گفت: از خدای متعال می‌خواهم زبان گفت و گو، تفاهم و هماهنگی میان دولت‌ها و ملت‌ها حاکم شود و به بیماری‌های مزمن و جدید غلبه کنیم و جنگ‌ها از بین برده شوند و عدالت را گسترش دهیم و از ظلم و استکبار جلوگیری کنیم.

سفیر فلسطین در تهران خاطرنشان کرد: باید نقش سازمان ملل متحد و دیگر نهادهای منشعب از آن را تقویت کرد متاسفانه اکنون دنیای ما پر از جنگ، نزاع و درگیر بیماری‌های گوناگون است و علاوه برآن تجاوزهای ظالمانه و سلب حق و آزادی از نسلی به نسلی دیگر منتقل می‌شود بدون این که راه حلی برای آن پیدا شود این مسائل همچون بمب ساعتی بوده که ممکن است در هر زمانی و مکانی منفحر شود.

زواوی خطاب به رییس جمهوری تاکید کرد: ما شرایط شما را درک می‌کنیم و مشکلات شما و به خصوص فشارهای سیاسی و اقتصادی که با آن رو به رو هستید آشنا هستیم ولی همکاری شما با کشورهای جهان و مشارکت فعالان شما در تمام سمینارها و همایش‌های بین المللی باعث افتخار است.

وی تصریح کرد: شما با داشتن وزیر امور خارجه فعال پر نشاط و پرتجربه که عرصه بین المللی را خوب می شناسد خواهید توانست بر مشکلات فائق شوید و بدون شک راه‌های بسته را باز خواهید کرد.

سفیر فلسطین در تهران ادامه داد: لازم می‌دانم به عنوان سفر فلسطین از مواضع پایدار، حمایت و تلاش تان برای تامین امنیت و تسهیل کردن ماموریت ما در کشور عزیزتان تشکر کنم.

زواوی گفت: همچنین از حمایت‌ها و مواضع شرافتمندانه شما در سراسر جهان از معامله قرن قدردانی می کنم همان طور ما را به عنوان ناظر در سازمان ملل متحد به رسمیت شناختید امیدوارم روزی ما را به عنوان عضو کامل در این سازمان بشناسید و از مواضع ما و رویارویی با معامله شوم قرن حمایت کنید.

وی افزود: معامله قرن موجب به رسمیت شناختن قدس پایتخت مقدس ما به عنوان پایتخت دشمن شده است و مسجدالاقصی را از لحاظ زمان و مکان تقسیم کرده و درباره دولت فلسطین از خاک کل فلسطین صحبت کرده و مرزهای دولتی ما را به دست دشمن صهیونیستی قرار داده و خواستار کشور فلسطین بدون حاکمیت و خالی از اسلحه شده است.

سفیر فلسطین اظهار داشت: همچنین حاکمیت مطلق دولت ما را در هوا، دریا، روی زمین و زیر زمین از آن دشمنان قرار داده است و از ما خواسته است که اسراییل را به عنوان دولت صهیونیستی به رسمیت بشناسیم. حق بازگشت ۶ میلیون آواره فلسطینی به سرزمین خود نادیده گرفته شده است و خواستار خلع سلاح ملت ما در نوار غزه شده و خواستار لغو تمام قطعنامه‌های سازمان ملل و شورای امنیت که از حق غیر قابل تصرف ملت فلسطین دفاع کرده بود از جمله حق بازگشت آواردگان و تعیین سرنوشت آنان تشکیل دولت مستقل فلسطین به پایتختی قدس شریف شده است.

زواوی خاطر نشان کرد: طرحی که به ما ارائه شده یعنی معامله قرن سال ۲۰۱۲ میلادی توسط نتانیاهو به ما داده شده بود و آن را نادیده گرفتیم امروز به وسیله ترامپ بازیابی می‌شود.  نبرد ما بسیار طولانی است به جز شکست باطل و بازگشت حقوق عادلانه ما پایان نخواهد پذیرفت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =