رایزن فرهنگی ایران : محور مقاومت، آمریکا را وادار به خروج از منطقه می کند

تهران - ایرنا - رایزن فرهنگی ایران در لبنان تاکید کرد : چنانچه نیروهای آمریکایی خودشان از عراق و منطقه خارج نشوند ضربه ی محور مقاومت آنها را در بر خواهد گرفت و آنها را مجبور به عقب نشینی خواهد کرد.

" عباس خامه یار " روز سه شنبه در جشن چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی که توسط حزب الله لبنان در تالار مسجد المصطفی شهر بعلبک در شرق این کشور برگزار شد،  با اشاره به نقش رهبری امام خمینی (ره) در پیروزی انقلاب اسلامی این مطلب را بیان کرد.

وی گفت: پس از ۴۱ سال انقلاب اسلامی ایران مسیر موفقیت خود را برای تحقق اهداف حق طلبانه و عادلانه ادامه می دهد و از هر زمان دیگری استوارتر، قوی تر و با قدرت تر است و ما افتخار می کنیم که با تمام توان برای رسالت انقلاب و اهداف آن ثابت قدم هستیم و هرگز به آمریکا اجازه نخواهیم داد که موفقیت های انقلاب ما و خون شهدایمان را پایمال کند.

وی  افزود: دشمنی آمریکا با انقلاب اسلامی مربوط به زمان حاضر نیست بلکه آمریکا از لحظه پیروزی انقلاب، دشمنی خود را آغاز کرد و از هرگونه جنایتی علیه مردم پرافتخار ما دریغ نکرد و الحمدالله همیشه در مواجه با انقلاب اسلامی ایران ناامید شده و شکست خورده و به اهداف شوم خود نرسیده است.

رایزن فرهنگی ایران در بیروت اظهار داشت: آمریکا در سال های اخیر به ریاست دونالد ترامپ نهایت تلاش خود را برای محاصره و اعمال تحریم های ناعادلانه علیه مردم ایران و انقلاب اسلامی به کار بسته و در خدمت دشمن صهیونیستی در آمده است.
وی افزود: آمریکایی ها به خیال اینکه می توانند با ترور سپهبد قاسم سلیمانی فرمانده شهید نیروی قدس و ابومهدی المهندس ضربه بزرگی به ما و محور مقاومت ایجاد کنند، دست به جنایت بزرگی زدند اما خون این شهدا باعث شد تا موج عظیمی از مقاومت در وجود مردم زنده منطقه برای مقابله با استکبار جهانی و رژیم تروریستی صهیونیستی شکل گیرد.

رایزن فرهنگی ایران در لبنان ادامه داد: امروز ما در مرحله بیرون راندن نیروهای آمریکایی از عراق و منطقه قرار داریم و مردم و دولت عراق و گروه های مقاومت از این مرحله عقب نشینی نخواهند کرد و آرام نخواهند گرفت مگر با خروج کامل اشغالگران از این کشور دوست.

خامه یار با بیان اینکه معامله قرن که ترامپ اعلام کرد هیچ ارزش و معنایی برای مردم فلسطین و مردم پرافتخار و پایدار این منطقه ندارد، افزود: ما همگام با مردم فلسطین و همه نیروهای مقاومت فلسطین ایستاده ایم و تا آزادی خاک فلسطین و بازگشت آوارگان و تشکیل دولت مستقل فلسطینی به پایتختی قدس از هیچ کوششی فروگذار نخواهیم بود و در این راه هر حمایتی از ما درخواست شود، ارائه خواهیم داد.  

رئیس شورای شرعی حزب الله لبنان نیز در این مراسم طی سخنانی با اشاره به اینکه امام خمینی (ره) برای نهی از منکر و از بین بردن فساد و برطرف شدن ظلم از هموطنان خود و رهایی آنها از سلطه آمریکا و استقلال و حاکمیت کامل ملت ایران بر سرنوشت خویش با حمایت مردم قیام کرد، افزود: انقلاب اسلامی ایران با وجود همه توطئه ها و جنگ تحمیلی در طی ۴۰ سال گذشته  پیروزهای متعددی را ثبت کرد و قدرت و عظمت خود را افزایش داد.

محمد یزبک  افزود: انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی (ره) به رغم همه توطئه ها همه نقشه های مستکبران را از بین برد و نیرنگ شیاطین و طرفداران دروغین را ساقط کرد و این جمله امام را عملی کرد که (این قیام) "امروز در تهران و فردا در فلسطین است. " و اولین پیوند خود را با فلسطین برقرار کرد و سفارت اسرائیل را در تهران به سفارت فلسطین تبدیل کرد.

وی اضافه کرد: امام خمینی (ره) دستور تشکیل ارتش ۲۰ میلیونی را برای آزادی فلسطین صادر کرد که باعث اختلال در طرح آمریکا (برای خاورمیانه) شد.

یزبک با اشاره به این که آنها فکر می کنند با معامله قرن، قضیه فلسطین تمام می شود اما به رغم همه توطئه های شاهزاده ها، پادشاهان و رئیس شورای انتقالی یک کشور آفریقایی این موضوع پایان نمی یابد، افزود: مقاومت امروز پایدار تر، قدرتمندتر، با عظمت تر و بالقوه است و رهبران و مجاهدین این طرح ها را به رسمیت نمی شناسند، پیروزی نزدیک است و با عزم و اراده، تهدید را به فرصت تبدیل خواهیم کرد و آمریکا چاره ای جز اخراج از غرب آسیا نخواهد داشت.

وی در پایان گفت: ما در لبنان با مردم فلسطین هستیم و طرح معامله قرن و کل مفاد آن از اشغال تا منع حق بازگشت و تلاش برای اسکان دایم آوارگان را رد می کنیم.

این طرح که هشتم بهمن ماه در واشنگتن رونمایی شد، منطق قطعنامه ها و قوانین جهانی، سازمان ملل متحد، طرح "دو دولت"، اعلان قدس شرقی به عنوان پایتخت فلسطین، عقب نشینی رژیم اسراییل تا مرزهای ۱۹۶۷ میلادی و الزام این رژیم به از بین بردن شهرک های صهیونیست نشین در کرانه باختری رود اردن را زیر پا گذاشت.

کشورهایی که به طور مستقیم از طرح معامله قرن زیان می بینند فلسطین، سوریه، اردن و لبنان هستند. این طرح، قدس و بخشی از منطقه کرانه باختری در فلسطین، منطقه جولان در سوریه، منطقه غور در اردن و منطقه مزارع شبعا درجنوب لبنان را در اختیار رژیم اسراییل قرار داده است.

هم چنین پناهندگان فلسطینی حق بازگشت به سرزمین خود را ندارند و باید در کشورهای میزبان، اسکان دایم بگیرند. معامله قرن می خواهد که این پناهندگان را به شهروندان سوری، اردنی و لبنانی تبدیل کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =