۸۵ واحد مسکن مهر سمیرم افتتاح شد

اصفهان- ایرنا-  ۸۵ واحد مسکونی مهر سمیرم روز دوشنبه در نهمین روز از دهه فجر انقلاب اسلامی با حضور جمعی از مسوولان به بهره‌برداری رسید.

فرماندار سمیرم در آیین افتتاح همزمان این واحدها در حضور معاون امور عمرانی استانداری اصفهان، اظهارداشت: بهترین و  بیشتر این واحدها به خانواده‌های تحت پوشش نهادهای حمایتی اختصاص داده شده‌اند.

به گفته محمدرضا عسگریان، با وقوع سیل ابتدای امسال و در نتیجه سفرهای استاندار اصفهان به منطقه سمیرم تصمیم بر این شد تعداد زیادی از این ساختمان‌ها به افراد کم بضاعت و آسیب دیدگان از سیلاب اختصاص یابد.

وی تصریح کرد: مسکن مهر سمیرم طرحی بلند مدت بود که با وجود مشکلات متعدد و سختی که در سال‌های اخیر بویژه در بحث تخلف پیمانکاران و مدیران سابق داشت بالاخره به سرانجام رسید و نصیب متقاضیان و سایر اقشار این شهرستان شد.

فرماندار سمیرم هزینه ساخت هر واحد را ۸۵۰ میلیون ریال اعلام کرد و گفت: تعدادی از واحدهای بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نیز در حال احداث و تکمیل هستند که در سال آینده به ثبت نامی‌ها، آسیب دیدگان از سیل و گروه‌های کم برخوردار جامعه تحویل می‌شوند.

ظهر امروز نیز جاده منتهی به روستای ملاقلی بخش وردشت در شمال سمیرم و مدرسه دو کلاسه این روستا با مشارکت خیران مدرسه ساز، توسط معاون عمرانی استاندار اصفهان افتتاح شد.

هزینه احداث این جاده آسفالته در حدود ۳ و نیم کیلومتر، ۲۰ میلیارد ریال برآورد شده است.

زیر سازی جاده های عشایری بخش پادنای بزرگ سمیرم، شبکه دو مداره ۲۰ کیلو وات شهر کمه به بخش پادنا علیا به طول ۶ کیلومتر، بهسازی شبکه برق و دکل مخابراتی روستای حسن آباد بخش پادنا، کانال آبرسانی شهر کمه و ساختمان دهیاری روستای چشمه خونی از دیگر طرح هایی بود که با افزون بر چهار میلیارد و ۶۳۰ میلیون تومان اعتبار در نهمین روز از دهه فجر به بهره برداری رسیدند.

بر این اساس، ۱۹۰ ورزشکار و قهرمان رشته های مختلف ورزشی بخش پادنای بزرگ ظهر امروز تقدیر شدند.

شهرستان سمیرم با افزون بر ۱۰۰ هزار جمعیت، ۱۲۰ آبادی و روستا، ۶ شهر و چهار بخش مرکزی، پادنا، وردشت و پادنای بزرگ در ۱۶۰ کیلومتری جنوب اصفهان، ضلع شمالی ارتفاعات دنا و زاگرس میانی واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =