برف و کولاک جاده اردبیل - آستارا و نیر - سراب را مسدود کرد

اردبیل - ایرنا - تشدید بارش برف همراه با کولاک موجب مسدود شدن گردنه حیران در جاده اردبیل - آستارا و نیز جاده نیر - سراب شد.

مرکز مدیریت اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل اعلام کرد که جاده اردبیل (نمین)- آستارا و  نیر - سراب  به علت بارش برف و تشدید کولاک تا اطلاع ثانوی مسدود بوده و از تردد خودروها در این مسیرها جلوگیری می‌شود.

بر این اساس راهداران هم‌اکنون مشغول بازگشایی جاده در نقاط مسدود شده هستند.

علی رحمتی ،مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: هم‌اکنون شاهد بارش برف در جاده‌های استان هستیم.

وی اضافه‌کرد: با آغاز بارش برف عملیات برف‌روبی و نمک‌پاشی سطح جاده از سوی راهداران مستقر در راهدارخانه‌ها انجام شده و رانندگان باید با توجه به شرایط جوی استان به‌ویژه در گردنه‌های برف‌گیر وسایل و تجهیزات زمستانی از جمله زنجیرچرخ به همراه داشته باشند.

او با اشاره به امدادرسانی راهداران به خودروهای گرفتار شده در برف گفت: ۱۱۰ گروه راهداری با ۲۸۶ دستگاه ماشین‌آلات و ۴۳۵ نیروی انسانی در راهدارخانه ها، گردنه‌ها و محورهای مواصلاتی استان اردبیل مستقر هستند و با همه توان آماده خدمت‌رسانی به مردم و مسافران هستند. 

وی  با اشاره به استقرار اکیپ‌های راهداری در گردنه‌ها و محورهای مواصلاتی و آماده باش کامل راهداران جهت خدمات‌رسانی و برف‌روبی جاده‌ها خاطرنشان کرد: بیش از ۲۰ هزار تن ماسه و نمک در انبارها و راهدارخانه‌ها برای بازگشائی محورها ذخیره شده است.

رحمتی از مردم و مسافران خواست خودروی خود را به تجهیزات زمستانی به ویژه زنجیرچرخ مجهز کرده و قبل از سفر حتما با سامانه ۱۴۱ و یا شماره تلفن ۳۳۷۴۵۹۰۲ مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل تماس گرفته و از آخرین وضعیت راه‌ها مطلع شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =