۳۰۰۰ تخت بیمارستانی در استان تهران در دست احداث است

تهران- ایرنا- استاندار تهران گفت: سه هزار تخت بیمارستانی در شهرستان‌های شهریار، قدس و ملارد در دست احداث است.

انوشیروان محسنی بندپی روز دوشنبه در آیین بهره برداری از ساختمان اداره کل استاندارد استان تهران اظهار داشت: تخت های بیمارستانی در شهرستان های شهریار، ملارد و قدس تا خردادماه سال آینده به بهره برداری می رسد.

وی اضافه کرد: سرانه درمانی در شهرستان های استان تهران، ٦دهم تخت بیمارستانی به ازای هزار نفر بود که با بهره برداری از این تخت ها وضعیت بهبود می یابد.

استاندار تهران با اشاره به اینکه امکانات و زیرساخت ها متناسب با جمعیت استان تهران باید رشد یابد بیان داشت:سالانه ٢٢٩ هزار نفر بر جمعیت این استان افزوده می شود.

وی افزود: بر اساس آمار سرشماری در سال٩٠ جمعیت استان تهران ١٢میلیون و ١٠٠ هزار نفر بود این در حالیست که در سرشماری سال ٩٥ آمار این استان به ١٣ میلیون و ٢٠٠ هزار نفر رسید.

محسنی بندپی ادامه داد: استان تهران در همه شاخص ها کم برخوردار است و نیاز به توسعه دارد اکنون سرانه فضای آموزشی دبستانی و بحث آب آشامیدنی بعد از استان سیستان و بلوچستان رتبه دوم را داریم.

وی تاکید کرد: نیازمند تغییر نگرش مسئولان و تصمیم گیران به استان تهران به صورت خاص هستیم.

استاندار تهران با اشاره به اینکه اداره کل استاندارد استان تهران جدا از سازمان ملی استاندارد نیست گفت: باید حمایت ها لازم در این زمینه صورت گیرد ضمن اینکه برای اختصاص اعتبارات هزینه ای این اداره کل برای سال آینده هماهنگی هایی با سازمان برنامه و بودجه خواهیم داشت تا اعتبارات رشد چشمگیر یابد.

وی خاطر نشان کرد: ساختمان جدید استاندارد تهران امروز بعد از ٢ هزار و ٦٦٧ روز به بهره برداری رسید این در حالیست که در چین در ٩ روز بیمارستان می‌سازند.

ساختمان جدید اداره کل استاندارد تهران با ٢١ میلیارد و ١٧٥ میلیون تومان با حضور رییس سازمان ملی استاندارد به بهره‌برداری رسید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =