۱۴ طرح در جنوب استان خراسان رضوی به ثمر نشست

گناباد-ایرنا- همزمان با دهمین روز دهه فجر ۱۴ طرح عمرانی، اقتصادی، آموزشی و تولیدی با هزینه ۱۴۶ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال روز دوشنبه در شهرستان‌های گناباد، خواف و بجستان در جنوب استان خراسان رضوی مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

از این تعداد پنج طرح با هزینه ۴۷ میلیارد ریال در شهرستان گناباد، هشت طرح با هزینه ۹۵ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال در خواف و یک طرح با هزینه چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در بجستان به بهره‌برداری رسید. 

فرماندار گناباد به خبرنگار ایرنا گفت: طرح‌هایی که در این شهرستان به بهره‌برداری رسید شامل پایگاه اورژانس جاده‌ای عمرانی، مجتمع مسکونی متخصصان و جایگاه شست و شوی آمبولانس اورژانس و سالن شهید سلیمانی بیمارستان علامه بهلول گنابادی و مهد کودک دانشگاه علوم پزشکی است.

حامد قربانی افزود: همچنین عملیات اجرایی بخش آی.سی.یو بیمارستان علامه بهلول گنابادی با وسعت ۷۰۰ مترمربع و با ۱۷ تخت آغاز شد که برای احداث آن ۳۰ میلیارد ریال هزینه می‌شود. 

حسین سنجرانی فرماندار خواف هم از بهره‌برداری هشت طرح شامل سایت پرورش دام سبک، مرغداری با ظرفیت ۳۰ هزار قطعه، فضای آموزشی و فضای بازی مدرسه روستای مهاباد، ساختمان واحد آموزشی روستای چهارده، گود باستانی و بلوار و روشنایی شهر سلامی، چمن مصنوعی روستای سده و سالن ورزشی روستای نصرآباد خبر داد.

حسین ابراهیمی کردیانی فرماندار بجستان هم گفت: در دهمین روز دهه فجر مدرسه سه کلاسه روستای قاسم آباد با هزینه چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال به بهره برداری رسید.

طی دهه فجر ۲۰۴ طرح در مجموع با هزینه هزار و ۴۰۲ میلیارد و ۵۹۳ میلیون ریال در شهرستان‌های گناباد، بجستان و خواف در جنوب استان خراسان رضوی به بهره‌برداری رسید.

شهرستان‌های گناباد، بجستان و خواف با ۲۸۰ هزار نفر جمعیت به ترتیب در ۲۸۷ ، ۲۷۸ و ۲۶۷ کیلومتری جنوب مشهد قرار دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =