دومین مجتمع مرغ لاین کشور در همدان احداث می‌شود

همدان- ایرنا- معاون حقوقی و امور مجلس وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح از ساخت مجتمع مرغ لاین در همدان خبر داد و گفت: برای سرمایه‌گذاری در این طرح ملی با مسوولان استان همدان به توافق رسیده‌ایم.

رضا طلایی نیک روز دوشنبه در نشست با استاندار همدان ضمن بررسی طرح های قابل سرمایه گذاری مشترک اظهار کرد: همدان دومین استان کشور است که صاحب مجتمع تولیدی مرغ لاین در کشور می شود.

وی اضافه کرد: مرغ لاین از نظر امنیت غذایی برای وزارت دفاع اهمیت فراوانی دارد و از طرح های اولویت دار این وزارتخانه است.

طلایی نیک گفت: همدان از نظر زیرساختهای عمرانی و نزدیکی به پایتخت و دسترسی آسان به تمام مناطق کشور منطقه ای مورد پسند برای اجرای طرح های صنعتی است.معاون پارلمانی وزارت دفاع به راه اندازی دفتر نخبگان غرب کشور در همدان اشاره کرد و افزود: این دفتر کانون گردآوری ظرفیتهای علمی منطقه غرب و ارتباط با وزارتخانه است که تا ۲ هفته آینده در همدان بهره برداری می شود.

وی برای مشارکت در طرح های گردشگری همدان مانند ساخت هتل پنج ستاره و توسعه زیرساختهای غار علیصدر و تپه هگمتانه ابراز علاقه مندی کرد و گفت: به عنوان مقدمه این همکاری دوسویه تورهای گردشگری برای خانواده های شاغلان در وزارت دفاع از نوروز امسال راه اندازی می شود.

طبق وعده های طلایی نیک مشکلات کارخانه های قطعه سازی خودرو در همدان با وساطت وزارت دفاع برطرف می شود، به طوریکه این وزارتخانه نقش پل ارتباطی بین شرکتهای خودروساز و کارخانه های این استان را ایفا می کنند.

نوسازی بیمارستان ارتش از دیگر توافق های صورت گرفته بین دولتمردان همدان و وزارت دفاع بود که طلایی نیک برای تبدیل ساختمان فعلی به هتل بیمارستان موافقت کرد.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح از طرح هایی برای پایگاه نوژه همدان خبر داد و گفت: وجود این پایگاه هوایی برای همدان یک فرصت است که باید به صورت بهینه از آن بهره برداری کرد.

وی خاطرنشان کرد: طرح های یاد شده در دست بررسی است و هنوز به نتیجه قطعی نرسیده است.

حیوانات لاین به یک جمعیت خالص از حیوانات خاص، اعم از دام و طیور می گویند که متعلق به یک نژاد خاص با ویژگی های ژنتیکی مشخص است که تنها با حیوانات خالص و هم نژاد خود آمیزش کرده  و قادر به تولید حیواناتی مشابه خود هستند.

به یک جمعیتی از موجودات که بتوانند با همدیگر زندگی کنند و کلیه صفات ژنتیکی خود را به نسل های بعدی منتقل کنند لاین گفته می شود که می تواند در همه حیوانات وجود داشته باشد، هر نژادی می تواند یک لاین داشته باشد که ایران هشتمین کشوری است که دارای مرغ لاین به نام آرین است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =