افزایش شمار تایید صلاحیت ها و دعوت مراجع برای شرکت در راهپیمایی ۲۲ بهمن

استان ها - ایرنا- سفر نوبخت به گلستان، آغاز عملیات اجرایی ۴۰۰ هزار واحد مسکن ملی در کشور، تایید صلاحیت ۲ هزار نفر دیگر از داوطلبان انتخابات مجلس ، احتمال سقوط برخی قطعات ماهواره ظفر در اطراف زاهدان و دعوت مراجع برای شرکت در راهپیمایی ۲۲ بهمن از مهمترین خبرهای امروز استان ها است.

سایت های استانی ایرنا روزانه به طور میانگین محل انتشار حدود ۶۰۰ فرآورده خبری شامل خبر، گزارش، مصاحبه، میزگرد خبری، یادداشت، بسته تصویری و تحلیل است و عصر هر روز به منظور بهره‌برداری و آگاهی بیشتر مخاطبان، مهمترین مطالب  ۲۴ ساعت گذشته در قالب یک بسته خبری منتشر می‌شود:

 تعداد نامزدهای مجلس به ۷۱۰۰ نفررسید

وزیر کشور اعلام کرد که با تائید صلاحیت ۲ هزار نفر دیگر از داوطلبان مجلس شورای اسلامی ، تعداد نامزدهای این دوره مجلس از پنج هزار و ۱۰۰ نفر به هفت هزار و ۱۰۰ نفر رسیده است.

عبدالرضا رحمانی فضلی در حاشیه بازدید از شرکت داروسازی سیناژن در  استان البرز افزود: تعداد نامزدهای تائید صلاحیت شده یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی تا دیروز پنج هزارو۱۰۰ نفر بود که شورای نگهبان صلاحیت ۲ هزار نفر دیگر را تائید کرد.

وزیر کشور همچنین در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان البرز شرکت کرد و گفت : حضور مردم در عرصه های مختلف مشارکتی، مانوری از قدرت و ایستادگی آنان در برابر توطئه های دشمنان است.

نوبخت: اکنون زمان مذاکره با آمریکا نیست

معاون رییس جمهوری که با هدف اجرای چند طرح عمرانی و شرکت در راهپیمایی ۲۲ بهمن امروز به استان گلستان سفر کرده در شورای برنامه ریزی و توسعه استان گلستان گفت که بار اول و با تصمیم نظام با آمریکا مذاکره کردیم اما حالا زمان ایستادگی، مقاومت و صبر بوده و وقت مذاکره نیست.

محمدباقر نوبخت اظهار داشت: دشمن باید بداند فشارها را با تدبیر مدیریت کرده و نمی‌گذاریم کشور با فرمان آن ها پیش رود. هیچ ایرانی وطن پرست و فهیمی نمی گذارد افراد و اشخاصی مانند ترامپ بر آنان حکومت کنند.

سرکشی از روستای سقلی یلی آق قلا و آغاز ساخت متمرکز ۳ هزار واحد مسکن محرومان، بهره برداری از طرح ۱۶ هزار هکتار زهکشی و آغاز عملیات اجرایی زهکشی ۵ هزار هکتاری آق قلا  و بیمارستان گمیشان برنامه های روز اول سفر رییس سازمان برنامه و بودجه  به گلستان است.

بازدید از موزه روستایی قرق و شرکت در راهپیمایی ۲۲ بهمن گرگان و سخنرانی در این مراسم به عنوان برنامه های روز دوم سفر رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور به این استان اعلام شده است.

آغاز عملیات اجرایی ۴۰۰ هزار واحد مسکن ملی

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در سفر به استان لرستان  در آیین آغاز عملیات اجرایی مسکن ملی خرم آباد گفت: عملیات اجرایی ۴۰۰ هزار واحد مسکن ملی در سطح کشور آغاز شده است.

محمود محمودزاده بیان کرد: در راستای اجرای طرح مسکن ملی، تهیه ۴۰۰ هزار واحد برای دهک های چهار تا هفت آغاز شد و برای دهک های اول تا سوم برنامه ای به زودی اعلام می شود.

افتتاح پروژه بازسازی خطوط راه آهن لرستان در شهرستان دورود و شرکت در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی از دیگر برنامه های سفر اسلامی به لرستان است .

بازدید وزیر کشور از پروژه آزاد راه شهید همت

همزمان با نهمین روز از دهه فجر، عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور با سفر به استان البرز از پروژه ادامه آزادراه شهید همت در این استان بازدید کرد.

این آزادراه در شرق کرج به جاده کرج - چالوس و  ۲ آزاد راه شهید سردار حاج قاسم سلیمانی در شمال کرج  و آزاد راه جنوبی البرز متصل می شود.

آزاد راه شهید سردار حاج قاسم سیلمانی به طول ۱۹ کیلومتر اکنون حدود ۵۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که با گذر ار شمال کرج  به آزاد راه کرج - قزوین در غرب کلانشهر کرج متصل می شود.

احتمال سقوط برخی قطعات ماهواره ظفر در اطراف زاهدان

برخی منابع محلی از شنیدن صدای مهیب در آسمان منطقه سرجنگل و چاه‌احمد در حومه زاهدان خبر دادند.

معاون امنیتی انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان گفت : در بررسی های اولیه احتمال داده می شود این صدا احتمالا ناشی از سقوط برخی قطعات جدا شده از ماهواره ظفر است و جای هیچگونه نگرانی نیست.

محمدهادی مرعشی افزود: منشاء این اتفاق خارج از استان است و در حال بررسی دقیق جزئیات هستیم.

تکمیل ساختمان بزرگترین پارک موزه شرق کشور در سمنان

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان سمنان با بیان اینکه پارک موزه دفاع مقدس سمنان بزرگترین و به‌روزترین مراکز فرهنگی دفاع مقدس شرق کشور است، گفت: ساختمان موزه در مساحت چهار هزار مترمربع تکمیل شد.

سرهنگ حسن سلامی ابراز داشت: برای احداث ساختمان موزه پارک موزه دفاع مقدس ۸۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

وی تصریح کرد: ساختمان موزه دفاع مقدس با هشت گالری در بخش‌های مختلف برای بازگویی چرایی جنگ تا استقامت بعد از جنگ طراحی شده که با تخصیص ۱۰ میلیارد ریال اعتبار مصوبه سفر دوم رییس جمهوری به استان سمنان، ۲ گالری تا پایان امسال در ساختمان موزه دفاع مقدس به بهره‌برداری می‌رسد.

ساخت مینی پالایشگاه تولید بنزین در مرز دوغارون با تجهیزات داخلی

۱۰۰ درصد تجهیزات استفاده شده در ساخت و راه اندازی مینی پالایشگاه تولید بنزین در مرز دوغارون از تولیدات داخلی بوده و هیچ گونه قطعات وارداتی در این مرکز استفاده نشده است.

مرتضی رضایی مدیرعامل مینی پالایشگاه تولید بنزین دوغارون گفت : این واحد اکنون با فعالیت شبانه روزی خود توانسته زمینه اشتغال افزون بر ۸۰ نفر را به صورت مستقیم و ۵۰۰ نفر را به صورت غیر مستقیم فراهم کند.

کمک بلاعوض به بیش از  ۱۶ هزار واحد مسکونی سیلزده سیستان و بلوچستان

معاون دفتر مدیریت ستاد بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: ۱۶ هزار و ۲۵۰ واحد مسکونی سیلزده مناطق روستایی و شهری این استان مشمول کمک‌های بلاعوض می‌شوند.

روح الله سرگزی اظهار داشت: در سیلاب ۲۰ تا ۲۲ دی امسال سیستان و بلوچستان ۱۴ هزار و ۱۰۰ واحد مسکونی مناطق روستایی و ۲ هزار و ۱۵۰ واحد مسکونی مناطق شهری این استان دچار خسارت جدی شد به طوری‌که به دلیل فرسوده بودن نیازمند ساخت مجدد هستند.

رقابتی شدن  فضای انتخابات در تهران

استاندار تهران گفت: با انتشار و اعلام فهرست جدید داوطلبان تایید صلاحیت شده این استان از سوی شورای نگهبان، فضای انتخابات مجلس شورای اسلامی در تهران رقابتی شده است.

انوشیروان محسنی بندپی افزود: هیات های نظارت و شورای نگهبان تا ۱۴ بهمن صلاحیت یک هزار و ۵۵۲ نفر را تایید و یک هزار و ۵۹۸ را رد کرده بود که در آخرین فهرست اعلام شده از سوی ستاد انتخابات کشور تا روز گذشته، ۱۲۲ نفر به تعداد افراد تایید شده اضافه شده است.

وی تصریح کرد: در لیست جدید اعلامی شورای نگهبان، تعداد افراد تایید صلاحیت شده در استان تهران به یک هزار و ۶۷۴ نفر و رد شده به ۲ هزار و ۹۷ نفر رسید.

جبران عقب  ماندگی‌های مناطق پیرامونی پارس جنوبی

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: براساس پیمایش انجام شده مردم عسلویه و مناطق پیرامونی منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در زمینه ایجاد رفاه عمومی عقب ماندگی‌هایی دارند که باید در مدت باقی مانده از دولت تدبیر و امید این فاصله‌ها به حداقل برسد.

محمد شریعتمداری درحاشیه افتتاح و آغاز عملیات اجرایی ۳۰ پروژه عمرانی شهرستان عسلویه در جمع خبرنگاران افزود: پروژه‌های اقتصادی باید درکنار منافع ملی که برای کشور دارند بتوانند نسبت به برخوداری بهتر مردم و ایجاد رفاه عمومی منطقه تاثیرگذار باشند.

سفر معاون رییس جمهوری به آبیک قزوین

طرح توسعه تولیدات شرکت سازنده دستگاه خودپرداز و کارتخوان روز دوشنبه با حضور جمشید انصاری، معاون رییس جمهوری در شهرک صنعتی کاسپین آبیک رونمایی شد.که با اجرای آن بیشتر قطعات و برد دستگاه‌های کارت خوان که پیش از این از چین و کره وارد کشور می‌شد، در داخل تولید می‌شود.

معاون رییس جمهوری در این سفر ضمن ادای احترام به مقام شامخ شهدای این شهرستان  بخش بستری بیمارستان شهدای آبیک با ۳۲ تخت بیمارستانی را افتتاح کرد.

انصاری همچنین در حاشیه افتتاح ساختمان جدید دانشگاه غیاث الدین کاشانی نیز گفت: بیشترین میزان استخدام در بین دستگاه های دولتی با ۷۰ درصد به وزارتخانه‌های بهداشت و درمان و آموزش و پرورش اختصاص دارد.

رییس سازمان امور اداری و استخدامی کشورهمچنین  در جمع مدیران این دانشگاه اظهار داشت : داشتن مهارت برای ایجاد اشتغال باعث شده تا مدارک دانشگاهی برای یافتن شغل کم تاثیر شده و نرخ دانشجویان کاهش یابد.

وی افزود: امروزه برای یافتن اشتغال باید به دنبال مهارت‌افزایی باشیم و داشتن مدرک دانشگاهی نیز حقی برای یافتن شغل ایجاد نمی‌کند.
 

دعوت مراجع ،امامان جمعه و استانداران برای حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن

شماری از مراجع عظام تقلید از جمله آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی ، آیت‌الله حسین نوری همدانی ،آیت‌الله عبدالله جوادی آملی و آیت‌الله سید محمدعلی علوی گرگانی در جلسات و یا پیام هایی از امت ایران اسلامی دعوت کردند تا بار دیگر با حضور گسترده و باشکوه در راهپیمایی ۲۲ بهمن‌ماه،‌ انسجام ملی خود را در برابر دشمنان کشور به نمایش بگذارند.

همچنین شماری از نمایندگان ولی فقیه ، امامان جمعه و استانداران کشور نیز با صدور پیام هایی از مردم دعوت کردند تا با حضور پرشور خود در راهپیمایی ۲۲ بهمن حمایت خود را از انقلاب و نظام اسلامی اعلام کنند.


بازگشت هزار واحد راکد در شهرک‌های صنعتی کشور به چرخه تولید

معاون وزیر صنعت،معدن و تجارت و رئیس سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: در سال رونق تولید یک هزار واحد تولیدی راکد در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور به چرخه تولید بازگشته‌اند.

محسن صالح نیا در حاشیه سفر به استان قزوین افزود: این واحدها در سالیان گذشته به دلیل مسایل و مشکلات مالی و مدیریتی راکد شده و تولید نداشتند و یا با ظرفیت بسیار پایین مشغول به کار بودند.

وی با بیان اینکه ۸۲۰ شهرک و ناحیه صنعتی در کشور وجود دارد که ۴۵ هزار واحد تولیدی در آنها مستقر هستند،اظهار داشت: براساس آخرین بررسی های انجام شده از این تعداد ۱۰ هزار و ۵۰۰ واحد راکد بودند که هزار واحد از این میان امسال به چرخه تولید بازگشتند.

افتتاح ۲۰هزار پروژه عمرانی در دهه فجر

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با وجود شرایط سخت مالی در دهه فجر امسال ۲۰ هزار پروژه عمرانی با ۴۰ هزار میلیارد تومان در شهرهای مختلف کشور افتتاح شد.

محمد شریعتمداری در آیین افتتاح طرح‌های عمرانی شهرستان عسلویه افزود: یکپارچگی ملی ایران بهترین راه حل مقابله با مشکلات در برابر فشارهای نظام استکبار است و متفرق کردن مردم یکپارچگی کشور را از بین می‌برد و این خیانت آشکار به ملت ایران است.

پوشش حدود ۱۰۰ درصدی برق‌رسانی در کشور

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی توانیر گفت: در زمان حاضر پوشش برق رسانی در کشور تقریبا ۱۰۰ درصد است و به غیر از شمار اندک آبادی‌های کمتر از ۱۰ خانوار، همه مناطق از نعمت برق برخوردار هستند.

محمدحسن متولی‌زاده در آیین افتتاح مرکز دیسپاچینگ برق منطقه ای زنجان به اقدامات و موفقیت های صنعت برق کشور در طول حیات انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: در زمان حاضر بالغ بر یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون نفر در دنیا از نعمت برق بی بهره اند و این در حالی است که صنعت برق در جهت محرومیت زدایی در کشور پیشتاز بوده است.

بازگشت به کار ۱۴۰ هزار نیروی انسانی ایران خودرو

قائم مقام گروه صنعتی ایران خودرو اعلام کرد که با بومی سازی قطعات کمیاب خودروها ، ۱۴۰ هزار نیروی انسانی تعدیل شده این مجموعه طی ماه های اخیر به محل کار خود بازگشتند.

حسن وفادار ینگجه  در آیین راه اندازی خط تولید فریم داشبورد خودرو دنا  در شهرستان ساوجبلاغ استان البرز  اظهار داشت: پیش از ورود مدیریت جدید ایران خودرو روزانه یک هزار دستگاه خودرو در این مجموعه به صورت ناقص تولید می‌شد و قطعات با فناوری بالا تامین نمی‌شد و  خودروهایی تولیدی در کف پارکینگ بود.

وجود ۸۷  هزار پروژه عمرانی نیمه تمام در کشور

معاون اقتصادی وزیر کشور با تاکید بر ضرورت تکمیل پروژه های عمرانی گفت : اکنون ۸۷ هزار پروژه عمرانی نیمه تمام در کشور وجود دارد.

بابک دین پرست  در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی البرز افزود: از مجموع این ۸۷ هزار پروژه عمرانی در کشور ۷۱ هزار پروژه مربوط به استان ها بوده که سهم  البرز ۱۰ پروژه است.

 کاهش نیافتن سهمیه‌ طرح ترافیک

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد که سهیمه طرح ترافیک سالانه امسال کم نمی‌شود.

حجت نظری اظهار داشت: خبرنگاران و اقشاری که برای طرح ترافیک مشمول سهمیه می شدند، امسال نیز همانند سال های گذشته سهمیه دریافت می کنند.پیشرفت ۸۸ درصدی پروژه ۲ خطه شدن راه‌آهن قزوین – کرج

مدیرکل راه آهن شمال غرب کشور گفت: پروژه ۲ خطه شدن ریل آهن قزوین - کرج هم اکنون در حوزه استان قزوین با ۸۸ درصد پیشرفت فیزیکی همراه است.

علی کدخدایی تصریح کرد:برای بهره‌برداری هرچه سریع‌تر از پروژه ۲ خطه شدن راه آهن قزوین - کرج نیازمند همکاری و مساعدت بیشتر مسوولان استان قزوین هستیم که خوشبختانه تعاملات خوبی نیز در این زمینه وجود دارد.

از خبرهای دیگر امروز استان ها می توان به بارش برف ،باران ، کولاک ،وزش تندباد ،لغزندگی معابر، بسته شدن جاده ها و راه ها ، تعطیلی مدارس و قطعی آب و برق برخی روستاهای کشور اشاره کرد.

فوت ۲ نفر بر اثر مصرف مشروبات الکی در چابهار،وقوع زمین لرزه  ۴.۲ ریشتری حوالی علی‌آباد گلستان ،بسته شدن راه های ارتباطی ۷۳ روستای ریگان کرمان بر اثر وزش توفان شن ، ریزش آوار در جنوب تهران و مصدومیت ۲  کارگر ساختمانی تبعه افغانستان نیز از جمله خبرهای حوزه حوادث امروز  استان ها است.

دریاچه چمشه سبز، ثروت طبیعی نهفته در گلمکان خراسان رضوی چراغ سبز؛ پیش‌روی توسعه اقتصادی آذربایجان‌غربی ،شیراز چگونه پایتخت کتاب ایران شد؟ "سفره" و " قسم " آسیب انتخابات در لرستان ،همه می‌آییم، جشنواره برفی؛ فرصتی برای جذب گردشگر، سهم روشندلان از کلانشهر تهران، فن‌بازار استان مرکزی و گذرگاه مبادلات نوین ، ۲۲بهمن، روزی که همه می‌آیند. بژی ئیران (زنده باد ایران)،انتخابات در سایه قومیت‌ها؛ افزایش مشارکت یا انحراف مسیر، قانون‌شکنی مدعیان قانون‌گذاری در فضای مجازی ومشارکت سیاسی، محور دیالکتیک احزاب در قزوین عناوین گزارش ها و میزگردهای  منتشره استان ها است .

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =