هفت طرح عمرانی با حضور استاندار سمنان در شاهرود به بهره برداری رسید

شاهرود - ایرنا - هفت طرح عمرانی و اقتصادی با حضور استاندار سمنان در شاهرود به بهره برداری رسیده و عملیات اجرایی ۲ طرح دیگر آغاز شد.

علی رضا آشناگر دوشنبه به همراه جمعی از مردم و مسوولان ، نخست در آیین بهره برداری از مدرسه ۱۲ کلاسه فرهنگیان شاهرود شرکت کرد، این مدرسه که یکهزار و ۴۸۶ متر مربع مساحت دارد با اعتبار ۴۲ میلیارد و ۱۱۰ میلیون ریال ساخته شده است.

 بهره برداری از طرح  گازرسانی به روستاهای نگارمن و امیریه شاهرود دیگر برنامه حضور استاندار سمنان بود. گازرسانی به روستاهای نگارمن و امیریه شاهرود و واحدهای تولیدی منطقه با اجرای حدود ۲۶ کیلومتر خطوط شبکه و تغذیه گاز ، احداث دو باب ایستگاه تقلیل فشار گاز با ظرفیت‌های ۲۵۰۰ و ۵۰۰۰ متر مکعب در ساعت و با اعتباری بالغ بر ۵۲ میلیارد ریال انجام شد.

 افتتاح گذرگاه عرضی میان سکویی ایستگاه راه آهن شاهرود با چهار دستگاه پله برقی و ۲ دستگاه آسانسور با اعتبار ۳۴ میلیارد و ۴۷۳ میلیون ریال به بهره برداری رسید.

جایگاه بنزین فدک در زمینی به مساحت یک هزارو ۱۷۱ مترمربع و هزینه  ۱۷ میلیارد ریال ساخته شده که برای هفت تن شغل ایجاد کرده است. 
استاندار سمنان در آیین شروع عملیات اجرایی تقاطع غیر همسطح مجن شرکت کرد ، این طرح قرار است در ۲ مرحله  ۱۲۰ میلیارد ریال اعتبار ساخته شود.

دیدار با خانواده شهید قربانعلی جعفری دیگر برنامه استاندار سمنان در شاهرود بود.

دهه فجر امسال ۱۱۵ طرح با اعتبار ۷۲۱ هزار و ۴۰۸ میلیون ریال در این شهرستان به بهره برداری می رسد که از مجموع این طرح ها ۱۰۵ مورد عمرانی و ۱۰ مورد هم اقتصادی است.
اعتبار طرح های عمرانی  ۵۴۱ هزار و ۱۰۸ میلیون ریال عنوان است  و ۱۸۰ هزار و ۳۰۰ میلیون ریال نیز به طرح های اقتصادی هزینه شده است،  شهرداری شاهرود، توزیع برق، جهاد کشاورزی، آبفار و دهیاری ها بیشترین طرح ها را به خود اختصاص دادند.
در همین مدت  عملیات اجرایی ۲۳ طرح عمرانی با اعتبار سه میلیون و ۷۲۶ هزار و ۴۳۴ میلیون ریال آغاز شد طرح های بزرگ اقتصادی مانند تولید کاغذ از سنگ آهک و کارخانه کویرخودور دیزل از آن جمله اند.
شهرستان شاهرود با ۲۴۰ هزارتن جمعیت و ۵۳هزار کیلومتر مربع مساحت پنج نقطه شهری و ۵۰ روستا دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =