هرمز از نگاه هنر به گردشگران معرفی شود

بندرعباس- ایرنا- راه توسعه جزیره هرمز فقط گردشگری  است و این جزیره باید با نگاه هنر به گردشگران و مردم معرفی شود.

استاندار هرمزگان روز دوشنبه در نشستی با فعالان فرهنگی هنری  جزیره هرمز گفت: جزیره هرمز نیاز به ایده و تفکر نو در همه ابعاد به ویژه گردشگری دارد و دوست دارم هرمز را به نقطه‌ای برسد که برگشت به گذشته نکند.

فریدون همتی اظهارداشت: سرعت و آهنگ تحولات در جزیره هرمز آهسته است هرچند دلم می‌خواهد به تحولات در این جزیره در همه ابعاد سرعت بدهم اما هرچه فشار می‌آورم این چرخ روان نمی‌شود.

وی ابرازداشت: برخوردها و تعاملات در حوزه فرهنگ و هنر باید به گونه‌ای باشد که همه زیر چتر فرهنگ آرامش بگیرند.

استاندار هرمزگان در این رابطه به جشنواره بین‌المللی فرهنگی هنری خلیج فارس اشاره کرد و بیان داشت: تمام بخش‌های این جشنواره باید در جزیره هرمز تثبیت شود.

همتی یادآور شد: جزیره هرمز راهی بجز گردشگری و اتکا به ظرفیت‌های فرهنگی هنری خود ندارد و راه توسعه آن نیز هرمز فقط گردشگری  است.

وی اضافه کرد: تحقق این هدف نیز با شناسایی و تقویت استعدادها در حوزه صنایع دستی، توجه به فضای مجازی و هماهنگی بیشتر دستگاه‌های اجرایی ممکن نیست.

هرمز جزیره ‌ای بیضی ‌شکل و گنبدی نمکی در خلیج فارس و در هشت کیلومتری بندرعباس است.

این جزیره سبقه فرهنگی بسیار غنی در طول تاریخ داشته و در طول قرن‌ها نماد مقاومت و سلطه ناپذیری ملت ایران بوده و خواهد بود.

هرمز جزیره ای بیضی شکل و گنبدی نمکی در خلیج فارس در فاصله هشت کیلومتری بندرعباس قرار گرفته که به سبب موقعیت راهبردی جغرافیایی، بازرگانی و همسایگی با تنگه هرمز به کلید خلیج فارس نیز شهره است.

جزیره هرمز به بهشت زمین و جعبه مداد رنگی با بیش از ۹۰ طیف رنگی شهرت دارد؛ جزیره ای که تمامی رنگ های دنیا یکجا در آن جمع شده و یک تابلوی نقاشی زیبا خلق کرده است.

سواحل رنگی، دره مجسمه ها، پرتگاه های صخره ای و سنگی بکر در کنار دریا، غارهای دریایی، قلعه پرتغالی ها، دره مجسمه ها، حیات وحش جانوری و دریایی مانند آهوان، لاک پشت ها و شقایق های دریایی، آبسنگ های مرجانی، گنبدهای رنگارنگ نمکی، پوشش گیاهی بومی و جنگل های مانگرو از جمله جاذبه های دینی و گردشگری جزیره هرمز است.

این جزیره بیضی شکل به مساحت ۴۲ کیلومتر مربع و مختصات جغرافیایی ۲۷ درجه شمالی و۵۶ درجه شرقی در دهانه تنگه هرمز و در میان آب های خلیج فارس قرارگرفته است.

هرمز پیش از این زیر نظر شهرستان قشم بود که با تصویب هیات وزیران بخش هرمز درپنجم اسفند ماه ۹۷ و ابلاغ آن در تاریخ هشتم اسفند ماه پارسال توسط معاون اول رییس جمهوری به شهرستان بندرعباس پیوست.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha