هرمز از نگاه هنر به گردشگران معرفی شود

بندرعباس- ایرنا- راه توسعه جزیره هرمز فقط گردشگری  است و این جزیره باید با نگاه هنر به گردشگران و مردم معرفی شود.

استاندار هرمزگان روز دوشنبه در نشستی با فعالان فرهنگی هنری  جزیره هرمز گفت: جزیره هرمز نیاز به ایده و تفکر نو در همه ابعاد به ویژه گردشگری دارد و دوست دارم هرمز را به نقطه‌ای برسد که برگشت به گذشته نکند.

فریدون همتی اظهارداشت: سرعت و آهنگ تحولات در جزیره هرمز آهسته است هرچند دلم می‌خواهد به تحولات در این جزیره در همه ابعاد سرعت بدهم اما هرچه فشار می‌آورم این چرخ روان نمی‌شود.

وی ابرازداشت: برخوردها و تعاملات در حوزه فرهنگ و هنر باید به گونه‌ای باشد که همه زیر چتر فرهنگ آرامش بگیرند.

استاندار هرمزگان در این رابطه به جشنواره بین‌المللی فرهنگی هنری خلیج فارس اشاره کرد و بیان داشت: تمام بخش‌های این جشنواره باید در جزیره هرمز تثبیت شود.

همتی یادآور شد: جزیره هرمز راهی بجز گردشگری و اتکا به ظرفیت‌های فرهنگی هنری خود ندارد و راه توسعه آن نیز هرمز فقط گردشگری  است.

وی اضافه کرد: تحقق این هدف نیز با شناسایی و تقویت استعدادها در حوزه صنایع دستی، توجه به فضای مجازی و هماهنگی بیشتر دستگاه‌های اجرایی ممکن نیست.

هرمز جزیره ‌ای بیضی ‌شکل و گنبدی نمکی در خلیج فارس و در هشت کیلومتری بندرعباس است.

این جزیره سبقه فرهنگی بسیار غنی در طول تاریخ داشته و در طول قرن‌ها نماد مقاومت و سلطه ناپذیری ملت ایران بوده و خواهد بود.

هرمز جزیره ای بیضی شکل و گنبدی نمکی در خلیج فارس در فاصله هشت کیلومتری بندرعباس قرار گرفته که به سبب موقعیت راهبردی جغرافیایی، بازرگانی و همسایگی با تنگه هرمز به کلید خلیج فارس نیز شهره است.

جزیره هرمز به بهشت زمین و جعبه مداد رنگی با بیش از ۹۰ طیف رنگی شهرت دارد؛ جزیره ای که تمامی رنگ های دنیا یکجا در آن جمع شده و یک تابلوی نقاشی زیبا خلق کرده است.

سواحل رنگی، دره مجسمه ها، پرتگاه های صخره ای و سنگی بکر در کنار دریا، غارهای دریایی، قلعه پرتغالی ها، دره مجسمه ها، حیات وحش جانوری و دریایی مانند آهوان، لاک پشت ها و شقایق های دریایی، آبسنگ های مرجانی، گنبدهای رنگارنگ نمکی، پوشش گیاهی بومی و جنگل های مانگرو از جمله جاذبه های دینی و گردشگری جزیره هرمز است.

این جزیره بیضی شکل به مساحت ۴۲ کیلومتر مربع و مختصات جغرافیایی ۲۷ درجه شمالی و۵۶ درجه شرقی در دهانه تنگه هرمز و در میان آب های خلیج فارس قرارگرفته است.

هرمز پیش از این زیر نظر شهرستان قشم بود که با تصویب هیات وزیران بخش هرمز درپنجم اسفند ماه ۹۷ و ابلاغ آن در تاریخ هشتم اسفند ماه پارسال توسط معاون اول رییس جمهوری به شهرستان بندرعباس پیوست.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =