۳ طرح دانشگاه علوم پزشکی در اسفراین بهره‌برداری یا کلنگ‌زنی شد

بجنورد- ایرنا- همزمان با گرامیداشت دهه فجر مرکز تصویربرداری کلینیک تخصصی دانشکده علوم پزشکی اسفراین روز دوشنبه افتتاح و طرح‌های مرکز جامع سلامت شهید شکوهی و خوابگاه دانشجویی دانشکده علوم پزشکی این شهرستان کلنگ‌زنی شد.

رییس دانشکده علوم پزشکی اسفراین در آیین بهره برداری و کلنگ زنی این طرح ها اظهار داشت: برای بهره برداری از مرکز تصویر برداری کلینیک تخصصی شهرستان اسفراین هشت هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

اسحاق ایلدرآبادی افزود: این مرکز تصویربرداری به مساحت ۴۲۰ متر مربع در داخل کلنیک تخصصی شهرستان اسفراین راه اندازی شده و در دو بخش رادیولوژی و سونو گرافی با تعرفه دولتی به مردم خدمت رسانی می کند.

وی با اشاره به آغار عملیات احداث مرکز جامع سلامت‌ شهری و روستایی شهید شکوهی در شهر اسفراین گفت : این طرح با اعتبار ۲۵ میلیارد ریال اعتبار ساخته می شود که یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال آن از اعتبارات سفر ریاست جمهوری تامین شده است و بقیه از محل تفاهم نامه سه جانبه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، فرمانداری و دانشکده علوم پزشکی این شهرستان هزینه خواهد شد.

ایلدرآبادی افزود: ساخت یک خوابگاه دانشجویی با ظرفیت ۲۰۰نفر توسط بخش خصوصی از دیگر طرح های است به مناسب ایام دهه فجر عملیات اجرایی در شهرستان آغاز شد.

وی گفت: این خوابگاه در پنج طبقه با هزینه‌ ۵۰ میلیارد ریال توسط بخش خصوصی ساخته خواهد شد.

دانشکده علوم پزشکی اسفراین سال ۹۳ تاسیس و از دانشگاه علوم خراسان شمالی مستقل شد.

شهرستان ۱۲۰ هزار نفری اسفراین در ۶۰ کیلومتری جنوب شرقی بجنورد قراردارد.

 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =