۲۱ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۱۰
کد خبرنگار: 2469
کد خبر: 83669413
۰ نفر

برچسب‌ها

تولید پیکره هوش مصنوعی حمایت می‌شود

تهران- ایرنا- تامین نیازهای کشور در حوزه هوش مصنوعی یکی از دغدغه‌های اصلی فعالان این حوزه است و دلیلی شد که ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با انتشار فراخوانی حمایت خود را از طرح‌های فناورانه تولید پیکره در حوزه هوش مصنوعی اعلام کند.

به گزارش معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری،کارگروه توسعه فناوری‌های حوزه هوش مصنوعی ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری قصد دارد با هدف حمایت از تولید پیکره برای کاربردهای مختلف درحوزه هوش مصنوعی، از طرح‌های فناورانه این حوزه در قالب اعطاء تسهیلات بلاعوض و وام حمایت کند.

هدف از اجرای این پروژه، حمایت از تولید پیکره برای کاربردهای مختلف در حوزه هوش مصنوعی است، پیکره تولید شده می‌تواند در هرکدام از زمینه‌های مورد نیاز کشور مانند پردازش متن، پردازش تصویر، پردازش گفتار، داده‌کاوی و حوزه‌های پزشکی باشد.

پیکره از جمله اجزای اولیه و اصلی در یادگیری ماشین است، عموما دقت و توانایی تعمیم‌پذیری الگوریتم‌های یادگیری ماشین، ارتباط مستقیمی با حجم پیکره آموزشی دارد، بر این اساس و در راستای حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از توسعه فناوری‌های مبتنی بر هوش مصنوعی در کشور، این فراخوان منتشر شده است.

پیکره‌های تولید شده باید در حوزه هوش مصنوعی و به طور مشخص یادگیری ماشین باشد و با تاکید بر رفع مشکلات خاص کشور تولید شود.

همچنین پیکره تولیدی باید از حجم کافی برای رسیدن به دقتی قابل قبول (بر حسب نوع مسأله) روی الگوریتم‌های لبه دانش برخوردار و دارای جامعیت و تنوع کافی برای پوشش فضای مساله هدف باشد، رعایت حریم خصوصی و حق نشر در تولید پیکره ضروری است و لازم است تا پیکره به صورت عمومی به همراه مستندات مربوطه به طور کامل منتشر شود.  

طرح‌‏هایی که در برنامه فراخوان ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مورد حمایت قرار می‌گیرند، نباید به‌طور همزمان و موازی در دیگر سازمان‏‌ها یا نهادهای مرتبط (در رابطه با همان طرح) حمایت شوند، علاقه‌مندان پروپوزال تکمیل شده خود را به نشانی ایمیلItgroup@isti.ir  ارسال کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش