جشنواره نشاط و امید  در بخش مرکزی دشتی برگزار شد

بوشهر- ایرنا- به مناسبت دهه مبارک فجر جشنواره فرهنگی، ورزشی نشاط وامید در بخش مرکزی شهرستان دشتی برگزار شد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتی روز دوشنبه در این جشنواره گفت: در چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در حوزه روستاها و عشایر، شاهد پیشرفت‌هایی بوده‌ایم و حمایت‌ها از این بخش افزایش یافته است.

حمید زارعی افزود: تغییر نگاه و تفکر هویت بخشی به روستائیان از دستاوردهای بزرگ انقلاب است که مردم روستا به این امر می بالند.

وی ادامه داد: به برکت جمهوری اسلامی نهادهای متعددی در راستای حمایت از روستائیان و عشایر کشور ایجاد شده‌ که زاییده انقلاب و تفکر انقلابی هستند و این بیانگر توجه ویژه به این مناطق است.

زارعی اضافه کرد: از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی در روستاها، می‌توان به آمار  صد درصدی برخورداری روستائیان از نعمت برق، گاز، آب آشامیدنی و خطوط تلفن ثابت اشاره کرد.

وی اضافه کرد: بعد از پیروزی انقلاب امکانات فرهنگی همچون سایر امکانات در کوچکترین روستاها هم راه پیدا کرد و ما نیز تمام تلاش خود را به کار گرفتیم تا زمینه حضور تمام استعدادهای موجود در شهرستان را برای برگزاری با کیفیت طرح نشاط در روستاها فراهم کنیم.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتی گفت: ایجاد شور و نشاط و شعف و شادی در روستائیان، شناخت و پرورش افراد مستعد روستایی در رشته‌های مختلف فرهنگی و ورزشی مهمترین هدف برگزاری جشنواره نشاط است.

زارعی تاکید کرد: امید می‌رود با تجربه‌ای که از برگزاری این جشنواره کسب کردیم و با آسیب شناسی آن، بتوانیم این جشنواره را به صورت گسترده‌تر برگزار کنیم.

بخشدار مرکزی دشتی نیز با تقدیر از برگزاری این برنامه گفت: امروز پس از گذشت ۴۰ سال شاهد شکوفایی انقلاب اسلامی و موفقیت روز افزون آن در عرصه‌های مختلف هستیم.

خدیجه ندرتی افزود: ملت ایران بار دیگر در راهیپمایی ۲۲ بهمن حماسه خلق کرده و با حضور خود سیلی محکمی به قاتلان شهید حاج قاسم سلیمانی خواهند زد.

برگزاری نمایشگاه کتاب سازی، جشنواره نان، شیرینی و غذاهای محلی، برش و توزیع رنگینک، مسابقه نقاشی، دارت، فریزبی، طناب کشی، پانتومیم، نقاشی روی صورت و اجرای موسیقی، نمایش طنز، سرود، دکلمه و شعر و اهدای جوایز به برندگان از جمله برنامه های این جشنواره بود.

شهرستان دشتی با ۸۶ هزار نفر جمعیت در۸۰ کیلومتری جنوب بوشهر واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =