آیت‌الله مکارم شیرازی: قرآن سرشار از حکمت و نکات علمی است

قم-ایرنا- آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید گفت: قرآن منبعی سرشار از حکمت‌ و نکات فلسفی، علمی، اخلاقی و اجتماعی است.

این مرجع تقلید روز دوشنبه در پیامی به مراسم افتتاحیه سیزدهمین دوره مسابقات قرآن دارالقرآن امام علی (بخش برادران) بیان کرد: قرآن منبعی سرشار از حکمت‌ها، نکات فلسفی، علمی، اخلاقی و اجتماعی است که به فرموده امیرمؤمنان(ع) هیچ‌کس در کنار قرآن نمی‌نشیند مگر اینکه هنگامی‌که از آن مجلس برمی‌خیزد یا چیزی بر هدایتش افزوده‌شده یا از اشتباهاتش کاسته می‌شود.

این پیام حاکیست: امیدوارم پیام این حدیث شریف مولی امیر مؤمنان(ع) را بشنویم و بدانیم که مجالس قرآنی ما همیشه باید آموزنده باشد. البته لازم است محصول این جلسات منتشرشده و از طریق فضای واقعی و مجازی همگان از آن بهره‌مند شوند.

در ادامه این پیام آمده است: بار دیگر به همه شما عزیزان و دست‌اندرکاران این مراسم تبریک عرض نموده و امیدوارم که در سایه قرآن، همیشه موفق و سربلند باشید و روح آن عالم بزرگ و فرزانه، علامه طباطبایی که این دارالقرآن بیت شریف ایشان بوده و به نام ایشان نامیده شده است از این مجلس قرآنی فیض ببرند.

سیزدهمین دوره مسابقات قرآن دارالقرآن امام علی(بخش برادران) یادواره شهید سپهبد قاسم سلیمانی از بیست تا بیست و شش بهمن ماه در مجتمع یاوران مهدی جمکران برگزار می شود.

تولیت دارالقرآن امام علی(ع) نیز در حاشیه این مسابقات به خبرنگاران گفت: ۵ هزار و ۶۰۰ فرد قرآنی در رشته های حفظ جزءهای مختلف قرآن، قرائت تحقیق و ترتیل در این مسابقات در بخش برادران با یکدیگر رقابت می کنند.

محمد انصاری بیان کرد: از این بین ۷۹۷ تن در رشته حفظ کل و  ۶۱۰ نفر در رشته حفظ ۲۰ جزء به رقابت می پردازند.

وی  افزود: همچنین هزار و ۵۲۳ تن در رشته حفظ ده جزء، هزار و ۵۴۸ نفر در رشته قرائت ترتیل و هزار و ۷۳ نفر نیز در رشته‌های قرائت تحقیق در سیزدهمین دوره مسابقات شرکت کرده اند.

انصاری خاطرنشان کرد: از این بین۷۵۳ تن غیر ایرانی از کشورهای مختلف لبنان، فرانسه، انگلستان، نیجریه، هند، افغانستان، پاکستان و ساحل‌عاج فرصت حضور در مسابقات را پیدا کرده اند. /

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =