۴۰۵ واحد مسکن روستایی به متقاضیان ملایری واگذار شد

همدان- ایرنا- در آخرین روز از ایام دهه فجر ۴۰۵ واحد مسکن روستایی با اعتبار ۲۶ میلیارد و ۷۳۰ میلیون تومان به طور همزمان به متقاضیان شهرستان ملایر واگذار شد.

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ملایر روز دوشنبه در آیین بهره‌برداری از واحد مسکن روستایی در روستای«کوسج خلیل» از توابع بخش جوکار ملایر افزود: از این تعداد ۲۰۰ واحد مسکن روستایی از محل تسهیلات مقاوم‌سازی طرح ویژه مسکن روستایی احداث شد.

داود سوری بیان کرد: ۲۰۵ واحد دیگر نیز واحدهای آسیب دیده از سیل فروردین بودند که از محل اعتبارات سیل ۹۸ بازسازی و احداث شدند.

وی گفت: از ۴۰۵ واحد افتتاح شده ۱۴۰ واحد در روستاهای بخش جوکار، ۸۳ واحد در بخش مرکزی، ۱۳۳ واحد در بخش سامن و ۴۹ واحد در روستاهای بخش زند احداث و به بهره‌برداری رسید.

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ملایر در سیل فروردین امسال ۲ هزار و ۸۴۹ واحد در این شهرستان آسیب دید که از این تعداد هزار و ۷۲۱ واحد احداثی و هزار و ۱۲۸ واحد تعمیری بود.

سوری با بیان اینکه هزار و ۱۲۸ واحد به طور کامل تعمیر شده است ادامه داد: از هزار و ۷۲۱ واحد احداثی نیز ۲۰۵ واحد همزمان با دهه فجر تحویل و روستاییان در آن ساکن شدند.

وی بیان کرد: مابقی واحدها نیز حدود ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند که با مساعد شدن شرایط جوی در بهار سال آینده تکمیل و تحویل متقاضیان می‌شود.

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ملایر گفت: سهمیه امسال مقاوم‌سازی مسکن روستایی این شهرستان هزار و ۲۵۳ واحد بود که در حال احداث است.

سوری اظهار داشت: از ابتدای مقاوم‌سازی مسکن روستایی تاکنون ۱۶ هزار واحد مسکن روستایی در این شهرستان پایان کار گرفته‌اند.

وی تعداد واحدهای مسکن روستایی ملایر را ۲۷ هزار واحد عنوان کرد و افزود: با تکمیل و بهره‌برداری از هزار و ۷۲۱ واحد آسیب دیده از سیل امسال، تعداد واحدهای مقاوم‌سازی شده مسکن روستایی این شهرستان به بیش از ۱۷ هزار واحد می‌رسد.

شهرستان ملایر دارای ۲۰۸ روستای دارای سکنه و ۲۷ هزار واحد مسکن روستایی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =