فاز سوم خط اول مترو تبریز به بهره برداری می‌رسد

تبریز- ایرنا- مدیرعامل سازمان قطار شهری تبریز و حومه گفت: فاز سوم خط اول مترو ۲۴ بهمن ماه جاری با حضور مقام های ملی و مدیران استانی افتتاح می‌شود.

مصطفی مولوی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: خط اولل متروی تبریز به طول ۱۷.۲ کیلومتر با تعریف سه فاز از منطقه ائل گلی آغاز شده و تا منطقه لاله ادامه دارد.

وی ادامه داد: امروز با وجود شرایط سخت اقتصادی و تحریم های متعدد، با تلاش مهندسان داخل کشور و استفاده از توان شرکت های داخلی یک ماه پیش از  زمان وعده داده شده، این پروژه آماده افتتاح است.

مولوی اظهار کرد: پیش از این ایستگاه های یک تا ۱۱ این خط یعنی از منطقه ائل گلی تا ایستگاه میدان ساعت با تعریف ایستگاه های عبوری در طی سال های گذشته مورد بهره برداری قرار گرفته بود.
وی اضافه کرد: با تلاش های صورت گرفته در طول دو سال گذشته، عملیات عمرانی در فاز سه خط اول، از ایستگاه میدان ساعت تا ایستگاه نور (ایستگاه پایانی)، قوت گرفت و این فاز با شکستن رکورد ریل گذاری در سال گذشته و پیشرفت قابل ملاحظه در طول یک سال اخیر با ایستگاه عبوری به مرحله افتتاح رسیده است.

مدیر عامل سازمان قطار شهری تبریز و حومه افزود: بهره مندی مسافران غرب و جنوب غرب تبریز از خدمات بهینه حمل و نقل عمومی یکی از اصلی ترین دغدغه های سازمان قطار شهری در دوسال گذشته بود و امروز مردم این منطقه نیز می توانند از این خدمات بهره مند شوند.

وی یادآور شد: این  خط به طول ۱۷٫۲ کیلومتر، در سه فاز طراحی شده و شامل ۱۸ ایستگاه و دو پایانه ابتدایی و انتهایی است.  
 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha