فوتی‌های مشروبات الکلی در چابهار رو به افزایش است

زاهدان- ایرنا- مدیر شکبه بهداشت و درمان چابهار در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: شمار فوتی‌های ناشی از مصرف مشروبات الکلی در این شهرستان رو به افزایش است بطوریکه تاکنون سه نفر فوتی، ۶ نفر در آی سی یو و ۲۱ نفر در بخش‌های دیگر بیمارستان بستری هستند.

دکتر محمود حسین‌بر روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: به احتمال قوی شمار افراد مسموم شده از مشروبات الکلی بیشتر از این باشد زیرا برخی مصرف کنندگان به دلیل ترس از پیگیری قضایی و برخی نیز به سبب حیثیت اجتماعی به مراکز درمانی مراجعه نکرده باشند.

وی تصریح کرد: این قبیل افراد با مراجعه به مراکز درمانی بطور محرمانه درمان می شوند و مورد پیگیری قضایی قرار نمی گیرند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان چابهار گفت: هم اینک ۶ نفر در بخش آی سی بو بستری هستند که سطح هوشیاری آنان در حد سه درصد است.

وی بیان کرد: متاسفانه برخی افراد بدون توجه به سلامت خود از هر نوع موادی که حتی می دانند به زیان سلامتی آنان است مصرف می کنند.

وی ادامه داد:  این مشکل از ۲ روز قبل با مراجعه چند بیمار به بیمارستان شروع و رفته رفته بر تعداد آنان افزوده شد.

دکتر حسین‌بر اظهار داشت: نخستین فرد مسموم شده از مشروبات الکلی در روز نخست، یک نفر دیروز و سومین نفر امروز جان خود را دست دادند و احتمال افزایش مرگ و میر از میان مصرف کنندگان مشروبات الکلی وجود دارد.

یک منبع محلی به خبرنگار ایرنا گفت: با توجه به قرار گرفتن شهرستان های چابهار و کنارک در ساحل در دریای عمان و ورود برخی کالاهای قاچاق به احتمال زیادی مشروبات الکلی نیز بطور غیرقانونی وارد این دو شهرستان می شود.

وی که از ذکر نامش خودداری کرد افزود: بر روی بطرهای مشروبات الکلی که این افراد استفاده کرده اند حروف انگلیسی نوشته شده است. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =