نرخ بیکاری روستایی در خراسان رضوی کمتر از میانگین کشوری است

مشهد- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان رضوی گفت: نرخ بیکاری روستایی در این استان پاییز امسال ۱،۳ درصد و میانگین کشوری آن ۷،۱ درصد بود.

علی رسولیان روز دوشنبه در جلسه شورای اداری نیشابور افزود: طی این مدت کمترین نرخ بیکاری در کشور به استان خراسان رضوی تعلق داشت که این موفقیت حاصل تلاش و همدلی مدیران و مسوولان استان است.
وی ادامه داد: نرخ مشارکت اقتصادی در استان خراسان رضوی نیز به ۵۲،۴ درصد رسیده و نرخ مشارکت زنان در این استان هم تفاوت معنادار نسبت به کل کشور دارد.
وی گفت: در طرح‌های اقتصادی مشکل تامین مالی نداریم بلکه نیازمند حمایت مدیران و مسوولان و کاهش بوروکراسی اداری هستیم.
رسولیان افزود: از ابتدای امسال حدود ۴۳۰ واحد اقتصادی این استان به کلینیک صنعت معرفی شده که از این تعداد ۸۰ واحد به چرخه تولید بازگشته‌اند.
وی ادامه داد: بالغ بر ۹۵ درصد واحدهای صنعتی استان متعلق به بخش خصوصی است و امسال در بخش برق صنعتی ۱۰ درصد و گاز صنعتی ۱۱ درصد رشد داشته‌ایم.
وی گفت: تاکنون ۵۳۰ میلیارد تومان تسهیلات با سود ۶ درصد به روستائیان استان پرداخت شده که موجب اشتغالزایی برای ۱۶ هزار نفر شده است.
رسولیان افزود: در دهه فجر امسال هفت هزار و ۱۰۹ میلیارد ریال طرح اقتصادی توسط بخش خصوصی آماده بهره‌برداری شده و این مبلغ تا پایان سال  به ۱۳ میلیارد تومان می‌رسد که  ۵۸درصد نسبت به سال گذشته افزایش دارد.
امام جمعه نیشابور نیز در این مراسم گفت: دشمنان از جنگ نظامی ناامید شده‌اند و سعی می‌کنند از طریق فاسد کردن مسوولان به وسیله عوامل مختلف تلاش ایشان را از دایره خدمت خارج کنند.
حجت الاسلام سید قاسم یعقوبی افزود: جای تاسف دارد که حدود ۱۰۰ نفر از نمایندگان فعلی ما دچار مشکل شده‌اند که این نشانه خوبی نیست.
فرماندار نیشابور نیز گفت: در حوزه اقتصادی حدود ۱۳۰ هزار میلیارد ریال طرح در این شهرستان به بهره‌برداری رسیده یا آماده اجراست.
علیرضا قامتی افزود: در دهه فجر امسال ۲۲۲ طرح با هزینه  یک هزار و ۷۹۴ میلیارد ریال در نیشابور به بهره‌برداری رسیده است.
وی ادامه داد: پاسخگویی به موقع به مراجعین در چارچوب مقررات از خواسته‌های اصلی مردم است لذا باید از دادن وعده‌های بدون پشتوانه به شدت پرهیز شود.
وی گفت: در انتخابات یازدهمین دوره مجلس ۶۱ نفر از حوزه نیشابور حضور دارند و ۳۳۰ صندوق رای در این حوزه خواهیم داشت.
قامتی افزود: در حوزه انتخابات امکانات تمام دستگاه‌ها و ادارات باید در خدمت اجرای صحیح انتخابات بوده و از تک‌تک آرای مردم در چارچوب قانون صیانت خواهیم کرد.
حمیدگرمابی نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس نیز گفت: به دلیل مسایل شخصی و خانوادگی از نامزد شدن در انتخابات آتی انصراف دادم.
مرکز شهرستان ۴۵۰ هزار نفری نیشابور در ۱۲۷ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =