روسیه به دنبال شکل‌گیری نظام عادلانه جهانی است

مسکو- ایرنا - رئیس جمهوری روسیه در پیامی به دیپلمات‌های روس با بیان اینکه وضعیت جهان پرتلاطم شده و نیاز به اقدامات بیشتر برای برقراری ثبات راهبردی وجود دارد، اظهار داشت: باید از تمام ظرفیت‌های خود برای شکل گیری نظام عادلانه جهانی استفاده کنیم.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین، ولادیمیر پوتین در این پیام که به مناسبت روز دیپلمات ها در روسیه، صادر شده است، خاطرنشان کرد: تا اندازه زیادی بر اثر تلاش وزارت خارجه روسیه، وضعیت سوریه ثبات یافت و روند کار کمیته قانون اساسی سوریه آغاز شد.

وی ادامه داد:  نتایج ملموسی در امر توسعه همگرایی اوراسیایی و روابط خارجی اتحادیه اقتصادی اوراسیا و نیز روابط اتحادی در چارچوب پیمان امنیت دسته جمعی به دست آمد. همکاریها با چین، هند و سایر کشورهای اوراسیا و کشورهای آمریکای لاتین تقویت شده است و روابط با کشورهای آفریقایی به سطح جدیدی ارتقاء یافته است.   

پوتین در ادامه پیام خود نوشت: با این وجود شرایط جهان بی ثبات و پرتلاطم است و این به آن معنی است که نیاز به اقدامات بیشتر برای تامین ثبات راهبردی و شکل گیری نظام عادلانه جهانی وجود دارد. 

وی افزود: برای این منظور باید بطور کامل از موقعیت ما در شورای امنیت سازمان ملل و از امکاناتی که در ریاست دوره ای بر سازمان همکاریهای شانگهای، گروه بریکس و شرکت در گروه ۲۰ کشور صنعتی و اتحادیه آسه.ان برای روسیه بوجود می‌آید، استفاده کرد.
پوتین ادامه داد: مهم است که در این شرایط تلاش ها برای تامین حقوق و منافع هموطنان (شهروندان روس) و دفاع از زبان روسی افزایش یابد. البته اقدامات برای حفظ واقعیت های تاریخی در مورد جنگ دوم جهانی باید در اولویت قرار گیرد. این اقدامات درپیوند با هفتاد و پنجمین سالروز پیروزی در جنگ دوم جهانی که  روز نهم ماه می برگزار خواهد شد اهمیت خاصی می‌یابد.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =