استاندار: استفاده از پساب در صنایع اصفهان ضروری است

اصفهان- ایرنا- استاندار اصفهان گفت: استفاده از پساب در صنایع این استان به خاطر واقع شدن در منطقه نیمه خشک ضروری است.

عباس رضایی روز دوشنبه در حاشیه افتتاح طرح‌های پالایشگاه اصفهان در جمع خبرنگاران با تاکید بر مصرف بهینه آب که باید به عنوان یک اصل جدی در همه بخش‌ها لحاظ شود، افزود: اگرچه وجود صنایع در استان اجتناب‌ناپذیر است اما باید صرفه‌جویی در مصرف آب را در دستور کار قرار داد تا هم مسائل مربوط به مایه حیات حل و فصل شود و هم چرخ صنعت بچرخد.

وی با اشاره به آغاز استفاده پالایشگاه اصفهان از پساب برای خنک‌سازی این مجموعه صنعتی اضافه کرد: به کمک این طرح، ۷۵۰ متر مکعب از هزار متر مکعب آب مصرفی این واحد صنعتی از طریق پساب تامین خواهد شد که اقدامی مناسب در راستای بهینه‌سازی مصرف آب است.

استاندار اصفهان با اشاره به شرکت‌های فولاد مبارکه، ذوب آهن که مصرف پساب را آغاز کردند، تصریح کرد: امیدواریم که شرکت آب منطقه‌ای و آب و فاضلاب آبفا مشکلاتی که پالایشگاه برای استفاده از پساب دارد، حل کند.

رضایی افزود: برخی تجهیزات مربوط به تصفیه آب (مِمبران) وارداتی است و از شرکت‌های دانش بنیان می‌خواهیم در این زمینه کار کنند تا از واردات ان بی نیاز شویم.

وی با اشاره به دومین طرح افتتاح شده در پالایشگاه اصفهان خاطرنشان کرد: پیش‌تر تانکرها برای تخلیه و بارگیری مواد مختلف به داخل پالایشگاه رفت و آمد می‌کردند که به دلایل مختلف به صرفه و صلاح نبود، اما اکنون با طرح اجرا شده و با هزینه‌ای بالغ بر ۶۰۰ میلیارد ریال، بارگیری در مکان مشخصی در جوار شرکت انجام خواهد شد.

استاندار به پالایشگاه اصفهان به عنوان یکی از اصلی‌ترین مجموعه های تولیدی کشور اشاره کرد و اظهارداشت: ۲۰ درصد کل فرآورده‌های نفتی کشور در شرکت پالایش اصفهان تولید می‌شود.

رضایی با بیان اینکه بنزین تولیدی این مجموعه بنزین یورو ۵ است، افزود: پالایشگاه اصفهان با تولید روزانه ۱۴ میلیون لیتر بنزین نیاز استان اصفهان و ۱۶ استان کشور را رفع می‌کند.

بهره‌برداری از نخستین طرح ملی زیست محیطی خط انتقال و ایستگاه پمپاژ تصفیه و استفاده صنعتی از فاضلاب شهری و سکوهای بارگیری فرآورده‌های سبک شرکت پالایش نفت اصفهان روز دوشنبه همزمان با دهمین روز دهه فجر آغاز شد.

در دهه فجر امسال در استان اصفهان یکهزار و ۸۲۶ طرح عمرانی با صرف ۲ هزار و ۳۷۵ میلیارد تومان اعتبار شده است.

شرکت پالایش نفت اصفهان فعالیت خود را در زمینه پالایش نفت خام و تولید فرآورده‌های نفتی از سال ۱۳۵۸ آغاز کرد و اکنون حدود ۲۲ درصد از فرآورده‌های نفتی مورد نیاز کشور را تولید می‌کند.
ایـن شرکت در منطقه‌ای به مساحت ۳۴۰ هکتار در شمال غربی اصفهان واقع و ظرفیت تولید آن ۳۷۵ هزار بشکه در روز است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =