۲۱ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۱۳
کد خبرنگار: 971
کد خبر: 83668950
۱ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

نخستین دادگاه روح‌الله زم برگزار شد

تهران- ایرنا- نخستین جلسه دادگاه روح الله زم صبح امروز - دوشنبه-در شعبه ١۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی برگزار شد.

به گزارش ایرنا، این دادگاه صبح امروز دوشنبه برگزار شد اما تا لحظه انتشار خبر جزییاتی از آن منتشر نشده است.

پیش از این نیز غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه ١۵ بهمن ماه درباره رسیدگی به پرونده روح الله زم گفت: این پرونده به شعبه ١۵ دادگاه انقلاب ارجاع شده و چرا که متهم اصلی قبل از دستگیری و در همین شعبه ١۵ دادگاه انقلاب پرونده داشت و به موجب قانون باید رسیدگی به پرونده های متهم توامان انجام شود.

وی ادامه داد: هنوز برای دادگاه تعیین وقت نشده و در چارچوب ضوابط قانونی این اقدام انجام می شود.

اسماعیلی اظهار داشت: در این پرونده غیر از متهم اصلی، پنج متهم دیگر بازداشت هستند و هنوز برای آنها کیفرخواست صادر نشده است، علاوه بر این افراد دیگری نیز مطرح هستند که کار تحقیقات و راستی آزمایی و اظهارات متهم ردیف اول در حال بررسی است.

وی ادامه داد: البته برخی افراد هم در این پرونده با خوداظهاری و اظهار ندامت و پشیمانی ارتباط خود را به دستگاه قضایی اعلام کردند و گروه دیگر هم از افرادی هستند که در حال بررسی است.  

اسماعیلی در مورد علنی بودن یا غبرعلنی بودن دادگاه گفت: این امر جز اختیارات ریاست دادگاه است.

به گزارش ایرنا، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز دوشنبه ۲۲ مهر ماه در بیانیه ای از دستگیری روح الله زم سرشبکه سایت معاند و ضدانقلاب آمدنیوز در یک عملیات اطلاعاتی هوشمندانه توسط سازمان اطلاعات سپاه خبر داد.  

سخنگوی قوه قضائیه نیز در دوازدهمین نشست خبری در ٣٠ مهر ماه امسال در پاسخ به سوالی درباره دستگیری روح الله زم، مدیر کانال آمد نیوز گفت: بار دیگر از این اقدام هوشمندانه، دقیق، اطلاعاتی و عملیات فریبی که سربازان گمنام امام زمان(عج) در اطلاعات سپاه رقم زدند، تشکر می کنم.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =