سردار سلیمانی برای تضمین امنیت کشور از منیت خود عبور کرد 

تهران- ایرنا- رییس دانشگاه فرهنگیان ضمن تبریک دهه فجر و تسلیت اربعین شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی گفت: شهید سلیمانی از منیت عبور کرد تا امنیت را برای ما تضمین کند. او کسی بود که نه به اثبات خود بلکه به ثبات وطن می اندیشید.

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی دانشگاه فرهنگیان، حسین خنیفر در گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و چهلمین روز شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی و مراسم عصری با شهدا در سازمان مرکزی دانشگاه، با بیان اینکه در آستانه اربعین مردی به تکریم نشسته ایم که جانش را در کف گرفته بود تا تمام منطقه در تب نرود، تصریح کرد: مردی که تمامیت زندگی او پر از ارزش بود و صیانت از لغزش در او موج می زد، آدم ساکنی نبود و ارزش ایمنی را در ایمان می طلبید و در تمام زوایای وجودش ایمان موج می زد.

وی افزود: پیش از این اربعین سخت و از زمانی که این شهید و سردار را شناخته ایم هرگز از یاد او غافل نبوده ایم همواره برده ایم نام او را یا شنیده ایم، سردار سلیمانی سال ها است که بر دل ها نشسته بود. او کتابی ننوشت اما می توان صدها کتاب در مورد این شهید نوشت این هنر زیستن است.

خنیفر ادامه داد: بر تمام اهل نظر، پژوهش و جویش، راست کیشی و ژرف اندیشی پنهان نیست که اگر ما مدبرانه تاریخ فرهنگ سترگ شیعه را ورق بزنیم، شاهد همیشگی تقابل بین حقه و حقیقت، راستی و کاستی و فرهنگستان و نیرنگستان بوده ایم.

رییس دانشگاه فرهنگیان، اضافه کرد: انقلاب اسلامی ما چهل سال را گذرانده و در چهل و یکمین سالگرد پیروزی خود یعنی ورود به دوره پختگی، برای خود ضمانت نامه گرفته است.

وی، کم حرف و صادق الکلام بودن، عشق و ارادت به اهل بیت، مطالعه زیاد، عطوفت و مهربانی را مراحل چهار گانه کمال دانست که در زندگی این شهید سعید از جوانی تا زمان شهادت وجود داشت، اظهار داشت: اعتقاد به ایمان و هدف، اخلاص، زندگی بی تکلف، احترام به والدین، توکل بالا، صبر و عدم بی تابی، قاطعیت در عین خوش خلقی و مهربانی، ثبات رای، دور اندیشی، قدرت اغناء بالا، مرد روزهای سخت، مرد تصمیمات به ظاهر نشدنی، فراتر از خطوط سیاسی محبوب همه دل ها از ویژگی های این شهید بود، این همان مرحله شایستگی و فرازمینی بودن است.

خنیفر تصریح کرد: سردار شهید حاج قاسم سلیمانی مظلومانه زیست اما همواره ظالم کوب بود. گمنام هبوط کرد، خوشنام عروج کرد، آرام و قرار نداشت ولی ارمغانش برای ما آرامش بود. با دنیای فریب غریب بود و در دنیای وارونه سیاست سیاحت نکرد، در مسیر دین اهل یقین بود و با تمام وجود اطاعت از معبود داشت.

رییس دانشگاه فرهنگیان، ابراز امیدواری کرد: ما نیز به جایی برسیم که با تمام وجود از اطاعت معبود غافل نباشیم، این منافاتی با داشتن ها ندارد زهد آن نیست که چیزی نداشتی باشی در بر؛ زهد آن است که چیزی تورا نگیرد در بر.

وی خاطر نشان کرد: به حقانیت خون این شهید و این ایام بسیار ارزشمند انقلاب اسلامی و با دعا برای سلامتی مقام معظم رهبری و ارکان نظام مقدسی که بر خون شهدا بنیاد شده به ویژه شهدای تربیت معلم، ۳۶ هزار دانش آموز، ۴ هزار معلم شهید و ۱۲۰۰ دانشجومعلم شهید که خانواده آموزش و پرورش تقدیم کرده است، امیدواریم هیچگاه از مسیر حق و اهل بیت و مدار الهی خارج نشویم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha