ارامنه به‌عنوان بخش‌تفکیک‌ناپذیر جامعه در کنار انقلاب ایستادند

تهران- ایرنا- خلیفه ارامنه تهران با تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اعلام کرد: جامعه ارامنه در دوران انقلاب اسلامی به عنوان بخش تفکیک‌ناپذیر جامعه ایران در کنار انقلاب ایستاد و در هنگام جنگ تحمیلی با نثار خون خود در کنار برادران مسلمان از تمامیت ارضی ایران دفاع کرد.

اسقف اعظم «سیبوه سرکیسیان» روز دوشنبه در پیامی به مناسبت چهل و یکمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: در آستانه ۲۲ بهمن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران قرار داریم. ملت ایران هر سال با ایمانی راسخ و خلل‌ناپذیر سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران را جشن می‌گیرد.

خلیفه ارامنه تهران افزود: پیروزی‌ها منبع الهام و حیات روحانی یک ملت بشمار می‌آیند. مسیر انقلابی که چهل و یک سال پیش به رهبری امام خمینی (ره) آغاز شد همواره نبوده است. دشمنان داخلی و خارجی انقلاب در راستای مقابله با انقلاب تلاش بیهوده کردند اما ملت ایران با پیروی از امام خمینی (ره) و با امید به اینکه انقلاب تبدیل به نقطه عطفی خواهد شد به مبارزه خود ادامه داد.

سرکیسیان عنوان داشت: امام خمینی (ره) با انقلاب مردم‌محور خود به موازات ملت ایران، حیات دیگر ملت‌های منطقه را نیز دستخوش تغییر کرد و از این تلاطم جامعه‌ای جدید متولد شد که جهان ایدئولوژی آن بر پایه واقعیات‌های دینی و ارزش‌های بی‌بدیل انسانی و اخلاقی بنا شده است.

وی خاطرنشان کرد: به همین دلیل نیز ملت ایران به پاسداری از انقلاب پرداخته و هنگامی‌که رژیم صدام با ترغیب آمریکا جنگ هشت ساله را به ایران تحمیل کرده و درصدد مقابله با پیشرفت انقلاب بر آمد با خون خود به دفاع از آن پرداخت.

خلیفه ارامنه تهران یادآور شد: جامعه ارامنه نیز در دوران انقلاب اسلامی به عنوان بخش تفکیک‌ناپذیر جامعه ایران در کنار انقلاب ایستاد و در هنگام جنگ تحمیلی عراق علیه ایران با نثار خون خود در کنار برادران مسلمان از تمامیت ارضی ایران دفاع کرد.

سرکیسیان تصریح کرد: اکنون ملت ایران در حال چیدن ثمرات سعادت بخش حاصل از انقلاب و پیشرفت در عرصه‌های مختلف  بوده و با رهبری حکیمانه آیت‌الله خامنه‌ای شاهد پیروزی در زمینه‌های متعدد است.

وی افزود: در چهل و یکمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران یاد و خاطره امام خمینی (ره) رهبرکبیر انقلاب اسلامی و شهدای انقلاب را گرامی داشته و این سالگرد را به محضر مبارک آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، ریاست جمهوری اسلامی، مقامات و مسئولان و ملت شریف ایران تبریک می‌گوییم.

خلیفه ارامنه تهران با بیان اینکه روح شهدای انقلاب قرین آرامش باد، بیان داشت: درود بر ملت ایران که همواره از سرزمین و انقلاب خود دفاع کرده و از این پس نیز دفاع خواهد کرد.

سرکیسیان خاطرنشان کرد: هزاران درود بر ارتش و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که ضامن صلح و امنیت کشور محسوب می‌شوند و پاینده باد ملت ایران.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =