هر کسی ماهیت مقاومت اسلامی را درک کند، طرفدار این جریان می‌شود

قزوین - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین گفت: هر کسی ماهیت مقاومت اسلامی را در جهان درک کند، طرفدار این جریان می‌شود.

آیت الله عبدالکریم عابدینی روز دوشنبه در مراسم گرامیداشت دهه فجر انقلاب اسلامی که در سالن جلسات دانشگاه فرهنگیان برگزار شد، افزود: انقلاب اسلامی به نوعی از ۱۵ خرداد سال ۴۲ فعالیت خود را آغاز کرد و تا به پیروزی رسیدن آن در سال ۵۷ موضوعات و چالش های مختلفی را سپری کرده و انقلابیون در سالیان مختلف وارد مقوله انقلاب اسلامی می شدند.

وی افزود: در آن روزگار شعارهایی مانند "درود بر خمینی" که در مکان هایی مانند حوزه علمیه فیضیه قم سر داده می شد به عنوان یک ماجراجویی بسیار خطرناک به حساب می آمد و تاثیر آن مانند موشک باران پایگاه آمریکایی "عین الاسد" در روزگار فعلی ما بود.

آیت الله عابدینی عنوان کرد: روزگاری در تحولات انقلاب اسلامی که در مدرسه فیضیه در سال ۵۴ اتفاق می افتد هنگامی که یک نوجوان دانش آموز برای حمایت از انقلاب اسلامی اعلام آمادگی می کرد روحیه طلبه های حاضر در مدرسه فیضیه چندین برابر می شد که گروهی به جز طلاب هم به سمت انقلاب اسلامی رو آورده اند ولی امروز مشاهده می کنیم که در بسیاری از نقاط مختلف دنیا مردم و سیاستمداران سخنان انقلاب اسلامی را تکرار می کنند.

امام جمعه قزوین با اشاره به توسعه انقلاب اسلامی گفت: در سال های قبل از انقلاب اسلامی حد و مرز در مدرسه فیضیه بود، در زمان جنگ تحمیلی مرز انقلاب اسلامی جغرافیای ایران بود ولی امروز مرز این انقلاب در آستانه چهل و دومین سالگرد پیروزی به کشورهایی مانند غزه، لبنان، سوریه، عراق و غیره رسیده است.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: قیام مردم ایران در سال ۵۷ سبب پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی (ره) شد، بنابراین امیدواریم قیام مردم جهان در مقابل اسکتبار جهانی سبب ظهور امام زمان (عج) شود.

وی با اشاره به رشد فضاهای معنوی و اسلامی در سراسر جهان یادآورشد: اربعین ۲۰ میلیونی امام حسین (ع) امروز در شرایطی برگزار می شود که در روزگاری حتی ۲۰ نفر هم در آن شرکت نمی کردند که این مهم توسعه دستورات دینی و اسلامی را نشان می دهد.
وی عنوان کرد: در آغاز انقلاب اسلامی یک دسته از مردم پیشتاز، یک دسته مخالف و یک دسته هم بی تفاوت نسبت به انقلاب اسلامی بودند که آن وضعیت را امروز هم در گام دوم انقلاب که با عنوان " مقاومت اسلامی" شناخته می شود را می توانیم به راحتی مشاهده کنیم.

امام جمعه قزوین با اشاره به اینکه هر کسی ماهیت مقاومت اسلامی را متوجه بشود طرفدار این جریان می شود، گفت:  انقلاب اسلامی در ۲۲ بهمن سال ۵۷ آغاز شد و جوانان و مردم باید مسیر این انقلاب را با فعالیت، تفکر، اندیشه، کوشش و جهاد دنبال کنند تا بدین وسیله سبب به ثمر رسیدن انقلاب امام زمان (عج) شویم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =