اساس بی‌عدالتی‌ها در نابرابری فرصت‌های آموزشی است

تهران- ایرنا- وزیر آموزش‌ و پرورش با بیان اینکه اساس بی‌عدالتی‌ها در نابرابری فرصت‌های آموزشی در جامعه است، گفت: مهم‌ترین مأموریت‌های آموزش‌ و پرورش، آموزش عمومی است که جزو حقوق ملت است.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌ و پرورش، محسن حاجی میرزایی روز دوشنبه در دیدار با کارکنان سازمان نهضت سوادآموزی که در محل این سازمان برگزار شد؛ با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و تبریک فرارسیدن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار داشت: حدود ۲۰ سال است که از سازمان نهضت سوادآموزی دور شده‌ام، اما همواره بخشی از من در همین سازمان بوده و با تمام وجود به مأموریت خودم در سوادآموزی اعتقاد دارم و جزو درخشان‌ترین دوره‌های خدمتم بوده است.

وی با اشاره به اینکه مهم‌ترین مأموریت‌های آموزش‌ و پرورش؛ آموزش عمومی است که جزو حقوق ملت است، گفت: آموزش عمومی یعنی همه آنچه یک نفر برای نقش‌آفرینی، مشارکت در جامعه، دفاع از حقوق و حمایت از استقلال و شرف خود و کشورش نیاز دارد.

حاجی میرزایی افزود:‌ موظف هستیم همه ملت ایران را به این مرحله برسانیم. تصور اشتباهی است که همه در آموزش‌ و پرورش تلاش می‌کنند دانش آموزان به کنکور و دانشگاه برسند. آموزش عمومی مجموعه مهارت‌های پایه‌ای است که برای زیستن، به زیستی و مشارکت در سازندگی جامعه لازم است.

وی گفت: وقتی از سواد صحبت می‌شود یعنی همان آموزش عمومی مدنظر است و آموزش عمومی وقتی پایان می‌یابد که فرد می‌تواند روی پای خود بایستد و باید تمام ملت ایران را به حدی از صلاحیت و توانمندی برسانیم.

وزیر آموزش‌ و پرورش گفت: در آموزش‌ و پرورش جمعیتی داریم که در مسیر آموزش و پرورش قرار دارند که از پایه اول تا دوازدهم ثبت‌نام می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه اولویت یافتن موضوعات دیگر اساس ساختار آموزش‌ و پرورش را دچار آسیب کرده است، گفت: سازمان نهضت سوادآموزی جزو راهبردی‌ترین سازمان‌های ایران است.

حاجی میرزایی تصریح کرد: تحقق عدالت مستلزم حیات این سازمان است و آموزش بزرگسالان آموزش قشری است که در مسیر آموزش رسمی نیستند.

وزیر آموزش‌ و پرورش با طرح این پرسش که چرا به رغم تمام تلاش‌ها و دستاوردهای بزرگ، مأموریت باسواد کردن همه ایرانیان ناتمام مانده است، برای این سازمان در رسیدن به مأموریت‌های خود آرزوی موفقیت کرد.

در این نشست تعدادی از مدیران و کارشناسان سازمان نهضت سوادآموزی، به بیان پیشنهادها و نظرات خود پرداختند و چالش‌ها و فرصت‌های موجود را به گفت‌ و گو گذاشتند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha