مدارس آموزش از راه دور زنجان با رویکرد آموزش الکترونیکی توسعه می‌یابد

زنجان - ایرنا - رییس اداره مدارس و مراکز غیردولتی و مشارکت‌های مردمی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: توسعه کیفی مدارس آموزش از راه دور با رویکرد آموزش الکترونیکی به عنوان یکی از سیاست‌های کاری این اداره پیگیری می‌شود.

علی بیات روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مدارس آموزش از راه دور فرصت دوم آموزشی برای جذب و پوشش بازماندگان از تحصیل محسوب می شود و دانش آموزانی که شرایط سنی تحصیل روزانه را بنا به هر دلیلی از دست داده اند و قصد ادامه تحصیل دارند، می توانند با مراجعه به این نوع مدارس از ظرفیت به وجود آمده نهایت استفاده را داشته باشند.

وی اظهار داشت: استقرار آموزش های الکترونیک در مدارس آموزش از راه دور از مهمترین برنامه های این حوزه  محسوب می شود و در این ارتباط ایجاد بسترهای الکترونیکی و تجهیز مدارس آموزش از راه دور و تولید محتوای الکترونیکی متناسب با ماموریت های این گونه مدارس از جمله راهکارهای عملیاتی کردن این برنامه است که تحقق آن توسعه کیفی این مدارس  به وقوع خواهد پیوست.

این مسؤول ادامه داد: مطابق سند تحول بینادین آموزش و پرورش، در راستای تحقق عدالت آموزشی و ایجاد فرصت های آموزشی برای همه، توسعه کیفی مدارس آموزش از راه دور با رویکرد آموزش الکترونیکی به عنوان یکی از برنامه های مهم و اساسی، اداره مدارس غیردولتی و مشارکت های مردمی اداره کل آموزش و پرورش استان قرار دارد.

وی اضافه کرد: هر چند رویکرد آموزش الکترونیکی مدارس از راه دور این استان تا حدودی آغاز شده اما طبق برنامه ریزی انجام گرفته این مهم در سال تحصیلی آینده بصورت کامل اجرایی خواهد شد که با تحقق این مهم افزایش نرخ پوشش تحصیلی دانش آموزان رخ خواهد داد.

این مسؤول با اشاره به اینکه جلسات شورای هماهنگی موسسان این مدارس بصورت مستمر برگزار می شود، ادامه داد: شورای هماهنگی موسسان مدارس آموزش از راه دور با هدف کمک به رفع تنگناها، کمبود منابع و فضاهای آموزشی، گسترش فعالیت های آموزشی و پرورشی دانش آموزان و به منظور بهره گیری از امکانات بالقوه مردم از طریق جلب مشارکت های مردمی براساس قوانین مربوطه، همفکری در تدوین ضوابط و دستور العمل های مورد نیاز مدارس تشکیل می شود.

وی، همکاری و همفکری در برنامه های کیفیت بخشی برابر ضوابط، ارایه خدمات اداری، فرهنگی، آموزشی و پرورشی به مدارس آموزش از راه دور برابر ضوابط و انجام کلیه فعالیت ها و ارایه خدمات در زمینه اعتلا و تعمیم آموزش و پرورش کشور با تصویب و تایید آموزش و پرورش را از دیگر اهداف تشکیل این شورا ذکر کرد.

بیات خاطرنشان کرد: شورای هماهنگی موسسان مدارس آموزش از راه دور در مسایل آموزشی و پرورشی تابع قانون تاسیس و اداره مدارس و مراکز غیر دولتی و آیین نامه های اجرایی آن و مطابق اهداف، ضوابط، برنامه ها و دستور العمل های عمومی وزارت آموزش و پرورش، شورای عالی آموزش و پرورش و ذیل سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی و مدیریت آموزش از راه دور فعالیت می کنند.

هم اکنون ۱۷ مدرسه راه دور به تعداد حدود ۶۰۰ دانش آموز در استان زنجان فعالیت می کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =